۱۰ میلیارد ریال برای ترمیم و بازسازی بافت روستای کریک اختصاص یافت

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای ترمیم و بازسازی بافت منازل مسکونی روستای گردشگری کریک بویراحمد تخصیص داده شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ، حسین جنتی اظهار داشت:  این میزان اعتبار  از طریق دفتر مرکزی تهران برای ترمیم و بازسازی منازل مسکونی روستای کریک تخصیص داده شد.

وی بیان کرد: روستای کریک در شهرستان دنا یکی از مهمترین روستاهای هدف گردشگری کهگیلویه و بویراحمد است که در ۳۵ کیلومتری یاسوج مرکز این استان واقع شده است.

جنتی تصریح کرد: بافت کم نظیر پلکانی روستای کریک با سازه‌های گلی و مهندسی جذاب با قدمت دیرینه سبب شده تا سالانه گردشگران داخلی و خارجی زیادی روانه این روستای زیبا و دیدنی شوند.

وی تصریح کرد: براساس گزارش‌های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد سالانه حدود سه میلیون گردشگر داخلی و خارجی از این استان دیدن می‌کنند که روستاها مهمترین هدف گردشگری این خطه محسوب می‌شود.

این استان با ۱۴ منطقه نمونه گردشگری و ۱۱ روستای هدف گردشگری، محل مناسبی برای روستاگردی و سرمایه گذاری در حوزه اقامتگاه های بوم گردی است.
بخش عمده‌ای از ۳۰۰ جاذبه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد مجاور مناطق روستایی قرار دارد که برخی روستاهای هدف گردشگری از جمله تنگ تامرادی، کریک و مارین با استقبال چشمگیر گردشگران مواجه‌اند.

تاکنون در ۷۲۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان طرح هادی تهیه و همچنین در ۴۴۵ روستای استان و در قالب یکهزار و ۳۰۰ طرح عمرانی طرح هادی اجرایی شده است.

46

کد خبر 1325816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =