دیدگاه یک اقتصاددان درباره بنزین تک‌نرخی ۱۵۰۰ تومانی/ بازگشت قیمت بنزین موجب کاهش تورم نمی‌شود

یک اقتصاددان معتقد است: بازگشت قیمتی بنزین موجب کاهش نرخ تورم نیز نخواهد داشت و به واسطه موقعیت خاص اقتصادی و بالا بودن چسبندگی قیمت‌ها، هزینه‌های دوباره به اقتصاد تحمیل می‌شود.

علی قنبری در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره تهیه طرح دوفوریتی تک‌نرخی شدن بنزین توسط نمایندگان مجلس اظهار داشت: جامعه ایران به تازگی از شوک قیمتی و امنیتی رخ داده در اثر سوءاستفاده برخی خارج شده و باید تصمیمات و طرح‌ها در این بخش با توجه به این موضوع مهم اتخاذ شود.

وی افزود: در عین حال که تاکید دارم بازگشت قیمتی بنزین موجب کاهش نرخ تورم نیز نخواهد داشت و به واسطه موقعیت خاص اقتصادی و بالا بودن چسبندگی قیمت‌ها، هزینه های دوباره به اقتصاد تحمیل می‌شود.

معاون پیشین وزیر جهادکشاورزی تاکید کرد: باید توجه داشت در شرایط فعلی هر بحثی که به بی‌ثباتی دامن بزند، به زیان کشور خواهدبود. به همین دلیل باور من این است که ادامه بحث فوق نه به تغییر تصمیمات در قبال قیمت بنزین می‌انجامد و نه می‌تواند خللی در این مساله ایجاد کند؛ تنها به بحث‌های بیهوده در شرایط نامساعدی مانند امروز دامن خواهد زد.

قنبری متذکر شد: از نظر من با توجه به نزدیکی به انتخابات مجلس، نمایندگان یک طرح سیاسی را در پوشش اقتصادی به میان آورده‌اند.

وی تصریح کرد: امیدوارم نمایندگان مجلس این بحث را که یک بحث سیاسی است، رها کنند و بر برنامه‌های آتی تمرکز کنند.

مشروح گفت‌وگو با علی قنبری درباره طرح دوفوریتی مجلس درباره تک‌نرخی شدن بنزین را (اینجا) بخوانید.

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1326046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =