۱۲۳۹ خانوار کهگیلویه و بویراحمد از چرخه حمایت کمیته امداد خارج شدند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک هزار و ۲۳۹ خانوار مددجوی این استان از ابتدای امسال تاکنون به دلایل مختلف از چرخه حمایت کمیته امداد استان خارج شده اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج ، قباد مبشری اظهار داشت: خروج خانوارهای مددجوی کهگیلویه و بویراحمد از چرخه حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)  این استان بر اساس ملاک ها، معیارها و شاخص های مختلف است.

وی افزود: این ملاک ها شامل معافیت از سربازی، مسکن دار شدن، ازدواج کردن، فوت، درمان بیماری، آزادی از زندان و استقلال مالی و خودکفایی با اجرای طرح‌ های اشتغالزایی است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ۲ هزار و ۷۳ خانوار نیازمند این استان از ابتدای امسال تاکنون شناسایی و زیر پوشش کمیته امداد استان قرار گرفته اند.

مبشری عنوان کرد: طلاق، فوت، زندانی بودن، ازکارافتادگی و بیماری سرپرست خانوار از مهمترین دلایل ورود افراد به چرخه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد و بهره ‌مندی آنان از خدمات متعدد این نهاد است.

وی ابراز داشت: هر چند که کهگیلویه و بویراحمد یک درصد جمعیت و وسعت کشور را شامل می شود اما افزون بر ۴۲ هزار خانوار آن با جمعیتی بیش از ۱۰۳ هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد است.

مبشری گفت: این امر بیانگر گستردگی فقر و محرومیت بین مردم کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در مناطق روستایی و عشایری استان است.

وی اظهار داشت: ۳۰ هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد دائم و مابقی نیز موقت هستند.

۴۶

کد خبر 1326303

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =