شما نظر دادید/ رعایت بهداشت فردی، راه‌ جلوگیری از ابتلا به آنفلوآنزا است

با شیوع آنفلوآنزا در این روزها، اینکه باید چه نکاتی را رعایت کرد تا از ابتلا به آن دور بمانیم اهمیت پیدا می‌کند.کاربران خبرآنلاین رعایت بهداشت فردی و عدم ارتباط با افراد مبتلا را از راه‌های جلوگیری از ابتلا معرفی می‌کنند.

به گزارش خبرآنلاین، کسانی که بیماری‌های زمینه‌ای داشته باشند، مانند ناراحتی شدید قلبی یا بیماران سرطانی، با مبتلا شدن به آنفلوآنزا خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند. کسانی هم که این بیماری‌های زمینه‌ای را نداشته باشند، مبتلا شدن به آنفلوآنزا بسیار برای آنها اذیت کننده است، لذا بهترین کار، جلوگیری از ابتلا است. با شیوع این بیماری در هفته‌های اخیر و افزایش تعداد مرگ و میر ناشی از آن، خبرآنلاین میزان آگاهی از راه‌های پیشگیری و درمان آنفلوآنزا در بین مخاطبان خود را به پرسش گذاشت، نظرات بعضی از کاربران را در زیر می خوانید.

عدم ارتباط با افراد مبتلا

یکی از کاربران خبرآنلاین در خصوص خود درمانی می‌نویسد: «متاسفانه خیلی‌ها خود درمانی می‌کنند و این به شدت ضرر دارد.» در خصوص درمان، کاربری بی‌نام توصیه می‌کند: «علاوه بر استفاده از داروهای مورد نیاز، استفاده از روش‌های سنتی و توصیه‌هایی که درباره استفاده از عسل و شلغم و دمنوش‌ها هم هست مفید است.»

کاربری که خود را معرفی نکرده است نوشته است: «اگر کسی مبتلا شد تا چند روز مستعد انتقال هست. لطفا توی این فصل دست و روبوسی رو حذف کنید. بیماران قلبی و کلیوی حتما واکسن بزنند. اگر بچه مریض شد با زور مدرسه نفرستید، چون بقیه را هم آلوده می‌کند. از مسافران عراق و افغانستان هم دوری کنید.»

کاربری که خود را «جواد» معرفی کرده می‌گوید: «هموطنان علاوه بر رعایت اصول بهداشتی می‌توانند از دم‌کردنی گیاهی به نام اکیناسه، یا اسم ایرانی(سر خارگل) استفاده کنند. این گیاه باعث پیشگیری از سرماخوردگی می‌شود و چنانچه که کسی هم دچار این ویروس شده باشد سریعتر بهبود می‌یابد.»

کاربری با عنوان «دکتر» معتقد است: «رعایت بهداشتِ دست خیلی کمک می‌کند و مهم است. حتما از ضدعفونی کننده‌های با پایه الکل استفاده کنید که واقعا انتقال ویروس را کاهش می‌دهد.»

«بیتا» هم خیلی خلاصه راه پیشگیری را اینگونه بیان می‌کند: « فقط شستن دست، و رعایت بهداشت، و دوری از فرد مبتلا.»

تجربه‌ شخصی

برخی از کاربران خبرآنلاین از تجربه شخصی خود نوشته اند. یکی از کاربران بنام «مریم» عنوان می‌کند: «من همین الان مبتلا هستم. خیلی خیلی بیماری سختی هست، اصلا با سرماخوردگی مقایسه اش نکنید. من ۳۷ ساله هستم ولی در طول این چند روز، چند بار حس کردم این بیماری می‌تواند به راحتی من را بکشد.»

کاربر دیگری نوشته است: «یکی از بستگان ما دراثر آنفلوآنزا فوت کرد. پارسال هم خودم گرفتم ، از اسفند تا اردیبهشت درگیرش بودم چون منجر به عفونت ریه‌هایم شد، بیمارستان هم بستری شدم و واقعا نزدیک بود جانم را از دست بدهم. الانم با اینکه نزدیک به یکسال شده هنوز از آسم و عوارض بعدیش رنج می‌برم.  واقعن ملتمسانه از همه خواهش می‌کنم اگر می‌بینید مریض هستید با بقیه به زور روبوسی نکنید، معاشرت نکنید، تو مترو و اتوبوس ماسک بزنید و مراعات کنید.»

«مرتضی» در همین خصوص می‌گوید: «متاسفانه من و خانواده‌ام یک هفته هست که درگیر این بیماری هستیم. از پسرم شروع شده، و معمولا هم از ایشون و از مدرسه بیماریهای ما شروع می‌شود. توی مدرسه باید خیلی موارد بخصوص تو فصل سرما درباره آنفلوآنزا آموزش داده بشه. حتما بچه‌ای که مریض هست خانه بماند تا بهبودی کامل پیدا بکند. خانواده‌ها هم بچه مریضشون رو نفرستند مدرسه.»

کاربر دیگری هم برای ما می‌نویسد: «خیلی سخته، من مبتلا شدم و خیلی اذیت شدم، آلودگی هوا هم باعث میشه دیرتر خوب بشه.»

۲۳۵۲۳۳

کد خبر 1326691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =