۰ نفر
۱۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۱
توصیه مهم گورباچف به آمریکا و روسیه

تسنیم نوشت: "میخائیل گورباچف" به مقامات مسکو و واشنگتن توصیه کرد: از شکست کامل پیمان نابودی موشک‌های برد متوسط و کوتاه‌تر و آغاز یک جنگ سرد جدید و خطرناک که می‌تواند بشریت را از بین ببرد، خودداری کنند.

به گزارشخبرگزاری «اینترفکس»، "میخائیل گورباچف" رئیس جمهوری سابق اتحاد جماهیر شوروی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی «سی.ان.ان» ابراز امیدواری کرد که پیمان مربوط به نابودی موشک‌های دارای برد متوسط و کوتاه‌تر بین روسیه و آمریکا را هنوز می‌توان حفظ کرد.

وی در تفسیر خروج یکجانبه آمریکا از پیمان موشکی گفت: «من معتقدم دو طرف هنوز می‌توانند این پیمان مهم را حفظ کنند و توافقاتی که در چارچوب آن هنوز وجود داشته و  از بین نرفته‌اند. ولی این اقدام، نخستین گام‌ها برای از بین رفتن مسائلی است که به هیچ عنوان نباید از بین بروند.»

این سیاستمدار کهنه کار با اشاره به تیرگی بیش از اندازه روابط بین مسکو و واشنگتن و امکان ازسرگیری یک جنگ سرد جدید، تاکید کرد: «من فکر می کنم که باید از این مسئله اجتناب کرد. بازگشت به یک جنگ سرد جدید که می تواند قطعاً و جدی شود، بسیار خطرناک بوده و باعث از بین رفتن کل بشریت خواهد شد.»

رئیس جمهور سابق شوروی افزود: «دورنمای آغاز جنگ سرد جدید برای همه کشورهای جهان غیر قابل قبول است. مردم در همه جا به این مسئله واکنش نشان داده و سیاستمداران و کارشناسان در این باره سخنرانی می‌کنند. مردم درک می‌کنند که نباید اجازه داد تا چنین اتفاقی رخ دهد.»

پیمان نابودی موشک‌های دارای برد متوسط و کوتاه‌تر در ماه آگوست سال جاری به ابتکارعمل طرف آمریکایی به موجودیت خود پایان داد.

310311

کد خبر 1326804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =