کاربران خبرآنلاین: استعفای عبدالمهدی تاثیری در بهبود اوضاع عراق ندارد

کاربران خبرآنلاین در نظرات خود درباره کناره گیری نخست وزیر عراق نوشتند که رفتن عادل عبدالمهدی تغییری در شرایط کنونی عراق ایجاد نمی کند.

به گزارش خبر آنلاین، نهم آذرماه عادل عبدالمهدی نخست وزیر عراق رسما استعفایش را تقدیم رئیس پارلمان کرد. یک روز پس از این ماجرا پارلمان عراق روز (یکشنبه) دهم آذرماه با حضور حداکثر نمایندگان تشکیل جلسه داد و درخواست رسمی «عادل عبدالمهدی» برای کناره‌گیری از پست نخست‌وزیری را پذیرفت.

عبدالمهدی اولین نخست‌وزیر عراق است که پس از سقوط صدام، تنها به مدت یک سال و دو ماه (از دهم مهر سال ۹۷) بر این مسند تکیه می‌زند.

در همین راستا کاربران خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که رفتن عبدالمهدی به بحران عراق پایان خواهد داد گفتند: این اقدام تاثیری در بهبود اوضاع عراق نخواهد داشت.

در ادامه برخی از نظرات را می خوانید:

کاربر بی نام در نظری نوشت: انگلیسی ها تقسیمات کشوری را طوری انجام داده اند که همیشه در این کشورها اختلاف وجود داشته باشد. ترکیب شیعه-سنی و نیز کرد-عرب در کشورهایی همچون سوریه و عراق خودبخود باعث ایجاد اختلاف میگردد. حال ناکارامدی دولت و فساد گسترده نیز به آن دامن زده و لذا به سادگی آرامش برنخواهد گشت.

کاربر دیگری به اسم بهزاد نیز نوشت: قطعا تغییری نمیکند .. فقط صورت مسئله رو پاک میکنه

جواد نیز در ادامه نوشت: ممکنه که در کوتاه مدت و موقتی کمی شرایط رو آرام کنه اما بعد از مدت دوباره درگیری ها آغاز میشوند

کاربر بی نام نیز نوشت: قطعا هر دولت بر خاسته از ملت کشورش و بدون کمترین وابستگی خارجی میتونه بهترین راه علاج باشه که متاسفانه در خاورمیانه و کشورهای نفتی تقریبا بعید می باشد.یکی از مهمترین امتیازات عراق در حال حاضر جدایی سیستم سیاسی و مذهبی حداقل در ظاهر می باشد که در صورت استفاده مناسب و فرصت ندادن به افراد وابسته میتونه آینده عالی براشون رقم بزنه.

حمید نیز نوشت: عربستان تا حدودی به خواسته اش رسید و فکر میکنم از این استعفا بسیار خوشحاله، دلارهای سعودی برای صدر کار خودش رو کرد اما به چه قیمتی واقعا؟

مهدی نیز در پاسخ به این نظرخواهی نوشت: قبیله ای وعشیره ای بون در عراق معضل اصلی است وقتی اربیل جدا اقدام میکنه جنوبیها جدا، مشکل بوجود میاد به نظر من باید همه یک دست و واحد بشوند استعفای ابو مهدی اشتباهه محضه باید بمونه نیروهای مخلص رو جمع کنه تفرقه هارو کم کنه استعفای ایشون فضا رو برای دست نشانده ها بازتر میکند.

کاربری دیگر نوشت: آمریکا و عربستان علاقه ندارند عراق حیات خلوتی برای ایران باشد، برای همین اجازه آرامش به عراق نخواهند داد. در ضمن ایران هم نباشد وضع عراق بدتر و پیچیده تر می شود.

کاربر دیگری نوشت: امیدوار نیستم بحران تموم بشه چون ردپای خارجی ها در بحران عراق مشهود هست و حتی اونا بدشون نمیاد عراق رو تجزیه کنند خود ملت عراق هم چند پاره هست و این کار رو سخت می‌کنه براشون البته خود من دعا میکنم فروکش کنه چون هر نارآرامی در همسایه ما ترکشش به ما هم ممکنه بخوره

اسماعیل نیز در همین راستا نوشت: هرگاه دولتی قانونی که از عمر آن کمتر از یک سال نگذشته است با توسل به هرج و مرج و ترویج بی قانونی مجبور به استعفا می شود و مسیر هرج و مرج پیروزی به دست می آورد دیگر هیچ دولت قانونی نخواهد توانست در مسیر درست حرکت کند ، استعفای دولت قانونی یعنی آغاز حکمرانی هرج و مرج و بی قانونی در کشوری که گرگ های امریکایی و سعودی منتظر ایستاده اند تا ...

کاربر دیگری به اسم زند نوشت: این همش سیاست در منطقه حساب میشه و دروغی بزرگ دقیقا حضرات با دست خودشان داعش را در عراق با رژیم قبلی صدام هم دست کردند و مثل آنفولانزاهای جدید خیلی قوی به زودی شاهد جنگی تمام عیار در منطقه خواهیم بود.

محمدجواد نیز نوشت: باید از نقشه شوم آمریکا و اسرائیل ،که در پس ذهن مریض نتانیاهو و کوشنر می گذرد، در عراق نزد ملت این کشور افشا گری کرد.آمریکا و اسرائیل برای منافع مخرب خود قصد دارند عراق را تکه پاره کرده ۳ کشور از دل آن بیرون بیاورند تا منافع اسرائیل تامین شود و احمق های سعودی به دل شاد باشند در منطقه صاحب نفوذی شده اند. البته اگر کسی بیاید عراق متحد را از دام فساد و نابسامانی اقتصادی نجات دهد صد البته خوب است منتها تحرکات فعلی بهانه هست.

مشروح کامنت ها را اینجا بخوانید.

310311

کد خبر 1326919

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۲۱:۳۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۱
    0 0
    فرد مهم نیست و برنامه مهم است. عبدالمهدی رفت کشورتان یکهو خالی از فساد شد؟