۰ نفر
۱۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۰
مرکز ملی ریسک در کشور راه اندازی شد

ایرنا نوشت: رییس کل بیمه مرکزی گفت: مرکز ملی ریسک در کشور با محوریت صنعت بیمه و ریسک‌های بزرگ مراکز تولیدی خدماتی و سایر نهادهای اقتصادی راه‌اندازی خواهد شد.

غلامرضا سلیمانی  در آیین افتتاحیه نشست علمی بیست و ششمین همایش ملی بیمه و توسعه، گفت: ارزیابی مدیریت ریسک باید به دو صورت تخصصی موردی و ترکیبی دنبال شود و صنعت بیمه پرچمدار ریسک در کشور است.

رییس کل بیمه مرکزی از افزایش ضریب نفوذ بیمه به عنوان یکی از شاخص‌های مهم اقتصادی یاد کرد و افزود: بالا رفتن سطح نفوذ بیمه در گروی تغییر رویکردهایی است که در حال حاضر با چالش‌های بسیاری روبروست.

وی اضافه کرد: صنعت بیمه به تمهیداتی نیاز دارد تا با رقابتی‌تر شدن بازار بیمه خدمات ارزان و با کیفیتی را به دست مصرف‌کنندگان برساند.

رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به اهمیت تعامل صنعت بیمه و دانشگاه در امر توسعه شاخص‌های صنعت بیمه گفت: دنیای امروز، رقابت‌پذیری به اصل مهم اقتصادی تبدیل شده و شرکت‌های بیمه باید این قابلیت را داشته باشند تا خدمات را به صورت ارزان تر و  با کیفیت تر ارایه کنند.

سلیمانی ضمن تشریح آخرین دستاوردهای صنعت بیمه و نقش آفرینی آن در اقتصاد کلان کشور به لزوم استفاده از ابزارهای فرهنگی اشاره کرد و افزود: رویکرد فرهنگی در ارائه محصولات بیمه‌ای، یک ابزار تعیین‌کننده و جدیدی است که شرکت‌های بیمه باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند.

وی تفکیک ذخیره‌ بیمه‌های زندگی و غیر زندگی را یک اصل مالی در بحث حسابرسی صنعت بیمه دانست و گفت: بانک‌ها، نهادهای پولی و مالی، بنگاه‌های اقتصادی و بازار سرمایه از رقبای جدی صنعت بیمه در ارائه بیمه‌نامه های زندگی به شمار می‌روند و در این مسیر، اعطای حق انتخاب محل سرمایه‌گذاری به بیمه‌گذاران نیز در افزایش ضریب نفوذ این رشته اثرگذار، کمک خواهد کرد.

سیلمانی از صندوق های بازنشستگی اختیاری به عنوان یک فرصت مناسب برای افزایش ضریب نفوذ رشته بیمه های زندگی در کشور نام برد و اضافه کرد: چنانچه نمایندگان شبکه فروش صنعت بیمه تغییر نگاه خود را از فروشندگی صرف به مشاوران امین مردم جدی بگیرند حرکت بیمه‌های زندگی به سطح استانداردهای جهانی دور از دسترس نیست.

وی گفت: مسائل مهم صنعت بیمه از جمله اختلاف روش ها در مقوله ذخایر فنی هم از موضوع های تعیین کننده است که باید در این همایش ها نقد و بررسی شود.

رییس کل بیمه مرکزی بیمه های درمان را از چالش‌های بزرگ کشورهای توسعه یافته یاد کرد و افزود: صنعت بیمه کشور می‌تواند با همیاری دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی، راهکارهای علمی و عملی را برای توسعه بیمه‌های زندگی در کشور طراحی و اجرا کند.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1327318

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =