رئیس شورای شهر مشهدمقدس در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادشهری گفت: شورای پنجم از ابتدای فعالیت، با اعتماد به مدیران خود، اختیارات لازم برای توسعه شهر و سرمایه‌گذاری و استفاده از منابع مالی جدید و ... را در اختیار مدیریت شهری قرارداده است و خرسندیم که پس از 2 سال آثار و برکات این اعتماد را شاهد هستیم.

به گزارش خبرآنلاین و به تقل از  پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در مراسم افتتاحیه نخستین نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادشهری که امشب برگزار شد، اظهارکرد: در ابتدا از ابتکار شهردار محترم مشهد و معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری که چنین نمایشگاهی را در بازه زمانی کوتاه برگزار کردند، کمال تقدیر و تشکر را دارم.

وی در ادامه گفت: نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و اقتصادشهری درحالی امشب افتتاح می‌‍شود که طی هفته‌های اخیر، کشور بحران جدی به خود دید و آن را پشت سر گذاشت؛ بحرانی که به اذعان تمامی کارشناسان و تحلیلگران، ریشه در مباحث اقتصادی و معیشتی مردم داشت، اگرچه عوامل دیگری نیز در آن دخیل بوده است.

حیدری با بیان اینکه اقتصاد و معیشت، مسائل جدی جامعه ماست که باید به آن بیاندیشیم و درخصوص آن چاره‌اندیشی کنیم، خاطرنشان کرد: برگزاری رویدادهایی چون نمایشگاهی که اکنون شاهد آن هستیم، یکی از زمینه‌های پرداختن به مسئله های یاد شده است.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس افزود: در شرایط کنونی، منابع و امکاناتی نداریم که برای حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، آن را در جامعه توزیع کنیم؛ پس باید به سمت تولید ثروت رفت چراکه از این طریق می‌توان آثار بسزایی در اشتغال و درآمد شهری شاهد بود و این درآمد و اشتغال، بخشی از مسائل و معضلات موجود که برخاسته از مشکلات معیشتی است را برطرف خواهد کرد.

حیدری تصریح کرد: تحقق این مهم در شهر مشهد، نیازمند پیش‌فرض‌ها و پیش‌زمینه‌هایی است که شورای پنجم و مدیریت شهری برخاسته از آن مقدماتش را فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه «سرمایه اجتماعی» نخستین پیش‌فرض فراهم شده است، گفت: این مهم، محصول و کارکرد عینی اعتماد است که خوشبختانه به برکت همت و تلاش اعضای شورای شهر و شهرداری در فضای کنونی شهر و در تعامل با سرمایه‌گذاران شکل گرفته است.

رئیس شورای شهر مشهد چنین شرایطی را فرصت مناسب و مغتنمی دانست و افزود: موضوع دوم، تامین منابع یا جذب سرمایه‌گذار است تا این جریان حرکت اقتصاد شهری رشد پیدا کند و متحول شود؛ تحقق این امر اساسی، نیازمند یک سری ابزارهایی است که بدون شک در شرایط کنونی، ابزارهای برون‌زا میسر نیست و نگاه ما باید معطول به درون و ظرفیت‌های داخلی باشد.

حیدری در ادامه اظهارکرد: براساس آمار، سپرده‌های بانکی شهروندان در استان خراسان رضوی، 100 هزار میلیارد تومان است؛ اگر حوزه اقتصادی و مدیریت شهری بتواند 10 درصد این سرمایه را جذب و به سمت کسب و کارهای شهری هدایت کند، تحول شگرفی را شاهد خواهیم بود؛ اعتباری که معادل بودجه یک سال شهرداری مشهد است و نیازی به بکارگیری ابزارهای نوین که با مشقت‌های بسیار همچون اوراق مشارکت، اوراق قرضه و لیزینگ فراهم می‌شود. نیست

وی افزود: یکی از هدف‌گذاری‌های اصلی مدیریت شهری برای برپایی این نمایشگاه، نحوه و چگونگی هدایت و جذب این 10 درصد در فضای کسب و کار شهری  است

رئیس شورای شهر مشهد با اشاره به موضوع تولید ثروت و اشتغال و درآمد، گفت: باید ملاحظه کنیم که این تولید ثروت و درآمد و آثار مترتب بر آن، توزیع عادلانه باشد و نابرابری های اجتماعی و اقتصادی ناشی از اجرای نامناسب برنامه های توسعه را پوشش دهد و از شکاف متن و حاشیه بکاهد.

حیدری افزود: شورای پنجم از ابتدای فعالیت خود، با اعتماد به مدیران خود،  اختیارات لازم برای توسعه شهر و سرمایه‌گذاری و استفاده از منابع مالی جدید و ... را در اختیار مدیریت شهری قرارداده است و خرسندیم که پس از 2 سال آثار و برکات این اعتماد را شاهد هستیم؛ این رویکرد و حمایت ادامه داشته و خواهد داشت.

وی در پایان اظهارکرد: به برکت هم‌افزایی و انسجام موجود در فضای شهری و همراهی مردم نجیب و هوشیار شهر مشهد در ماه‌ها و فرصت های پیش‌رو، اتفاقات خجسته و مبارکی برای رشد و توسعه شهر امام‌رضا(ع) شاهد خواهیم بود تا این نگین درخشان ایران زمین همچنان درخشان باشد.

46

کد خبر 1327391

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =