تولید کتاب صوتی توسط موسسه مردم نهاد "واده‌ی هیژان"

معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان گفت: موسسه مردم نهاد واده‌ی هیژان در راستای توانمندسازی استعداد جوانان، با ایجاد استودیو بامداد، کتاب صوتی تولید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، گلاویژ فتاحی در خصوص راه‌اندازی استودیو بامداد در خانه جوان سنندج، اظهار داشت: با توجه به شرایط اقتصادی، حمایت از رونق تولید و هدایت طرح و ایده های خلاقانه سمن های جوان و در راستای حفظ انسجام تیم‌های تشکلی، قسمتی از فضای خانه جوان که بلااستفاده مانده بود را در اختیار موسسه مردم نهاد واده‌ی هیژان قرار دادیم.

معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان ادامه داد: موسسه مردم نهاد واده‌ی هیژان  با همکاری  معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان،  از آبان ماه سال جاری با ایجاد استودیو بامداد،  کتاب‌های صوتی را در محل خانه جوان سنندج ضبط و  تولید کرده است.

وی تصریح کرد: این تیم توانمند در کمال خلاقیت توانستند فضای قابل قبولی در حد استاندارد برای تاسیس استودیو را  فراهم کنند که در حال حاضر مشغول فعالیت هستند.

فتاحی افزود: سعی ما بر این است در اهداء بسته های فرهنگی از طرف اداره کل ورزش و جوانان استان و حوزه معاونت به واسطه محصولات و خدمات سمن های جوانان به نوعی به خودکفایی برسیم.

در ادامه دبیر موسسه مردم نهاد واده‌ی هیژان با بیان اینکه استودیو ضبط بامداد یکی از پروژه‌های کارآفرینی این موسسه است، بیان کرد:  با توجه به کاهش سرانه مطالعه و ایجاد رغبت برای مطالعه در مخاطب در این مکان کتاب‌ها به صورت صوتی همراه با موسیقی ضبط می‌شود.

 فرشاد شبرندی به مزایای کتاب‌های صوتی اشاره کرد و افزود: کتاب صوتی همانند دیدن فیلم مخاطب را وادار به توجه کرده و موجب ماندگاری در ذهن خواهد شد.

وی  به تاثیرگذاری مطالعه توسط کتاب صوتی گریزی زد و گفت: کتاب ۲۰۰ صفحه‌ای را در ۴۰ دقیقه می‌توان به صورت صوتی مطالعه کرد در حالیکه مطالعه این  کتاب به صورت عادی یک شبانه روز  زمان می‌برد.

دبیر موسسه مردم نهاد واده‌ی هیژان تاکید کرد: جوانان امروزه به سمت فضای مجازی گرایش بیشتری دارند لذا مطالعه کتاب صوتی یک نوع استفاده بهینه از تکنولوژی و  این فضا است.

شبرندی یکی از بزرگترین اقدامات خود در خانه جوان را هدایت صحیح جوانان به سوی کارآفرینی و غنی سازی اوقات فراغت عنوان کرد.

وی با ذکر اینکه موسسه واده‌ی هیژان ۷۵ نفر عضو دارد، عنوان کرد: در قالب این موسسه  هشت کمیته با عناوین فرهنگی، هنری، اجتماعی، کارآفرینی، بانوان، سلامت، تئاتر و گرافیک در راستای اشتغالزایی و کارآفرینی با همکاری و همگرایی معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان کردستان فعالیت می‌کنند.

دبیر موسسه مردم نهاد واده‌ی هیژان در پایان تصریح کرد: تاکنون سه کتاب با نام‌های "زارا"، "سه‌شنبه‌های باموری" و "پالتوی سیاه" در این استودیو  در قالب کتاب صوتی، ضبط شده است.

۴۶

کد خبر 1327587

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =