دانشجویان دانشگاه تبریز یک روز در هفته به کارآموزی می‌پردازند

ایسنا نوشت: رئیس دانشگاه تبریز خبر داد: طی برنامه ریزی‌های انجام گرفته قرار است تا 4 روز در هفته، کلاس درس برگزار شود و یک روز نیز به کارآموزی در حوزه‌های مختلف صنعت و کشاورزی اختصاص یابد.

میررضا مجیدی در جشن روز دانشجو در تالار وحدت دانشگاه تبریز با اشاره به این‌که نمی‌توان با سرمایه‌ و بودجه کشوری کاری از پیش برد، گفت: طی تفاهم نامه‌ای با بخش صنعت و کشاورزی مقرر شده است تا دانشجویان در طول ترم مشغول به کار شوند.  

وی ادامه داد: به دلیل اختلاف سنی ما مسئولان دانشگاهی با دانشجویان، معمولا اختلاف دغدغه نیز وجود دارد اما می‌توان از طریق تشکل‌های دانشجویی این معضل را حل کرد  که در این راستا تلاش می‌کنیم تا با ایجاد زمینه‌هایی، این دغدغه‌ها از بین بروند.  

وی با تاکید بر این‌که دانشگاه باید جامعه محور باشد، متذکر شد: بیکاری با شعار حل نمی‌شود بلکه با شعور و اندیشه حل می‌شود و دانشگاه به عنوان یک مرکز می‌تواند راه حل ارائه داده و مشکل را حل کند. 

مجیدی یادآورشد: خداوند نعمت‌های بسیاری از جمله منابع طبیعی، معدنی و کشاورزی به ما عنایت داده است اما بزرگترین نعمت، فکر و مغز است که در هر نابغه ایرانی وجود دارد این در حالیست که در آمریکا یک سلاح مخفی به نام ویزای نخبگان وجود دارد. 

46

کد خبر 1327711

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =