کاهش ۱۴.۵ درصدی ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل از کاهش ۱۴.۵درصدی ارسال نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان درهشت ماهه گذشته سال۹۸ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، سید حجت مدنی در مورد ارسال  نفتگاز به نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان گفت: درهشت ماهه گذشته سال جاری، ۹۶ میلیون لیتر نفتگاز از طریق خطوط لوله از انبار نفت اردبیل به نیروگاه انتقال یافته، که این مقدار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۴.۵کاهش داشته است.

وی افزود: علت اصلی این کاهش ذخیره‌سازی به موقع سوخت در مخازن نیروگاه است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل همچنین درباره مصرف نفتگاز بخش غیرنیروگاهی افزود : مصرف بخش غیرنیروگاهی این فرآورده، در بازه زمانی یاد شده در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بیش از چهار درصد افزایش داشته است.که بیشترین افزایش مصرف ،در بخش حمل و نقل بوده است .

نیروگاه سیکل ترکیبی  سبلان عمده ترین مصرف کننده نفتگاز

شایان ذکر است  نیروگاه گازی سبلان اردبیل عمده ترین مصرف کننده نفتگاز منطقه می باشد که نفتگاز مصرفی خود را از (طریق خط لوله) از انبار نفت اردبیل دریافت میداردکه این مقدار سوخت جهت ذخیره سازی و مصرف در فصل زمستان می باشد که در زمان اوج مصرف گاز شهری در سرما و برودت هوا برای جلوگیری از افت فشارگاز، مصرف گاز طبیعی نیروگاه متوقف شده و از سوخت دوم نفتگاز جهت تولید برق استفاده می شود .

46

کد خبر 1327861

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =