یک عضو دیگر پایداری و وزیر احمدی نژاد کاندیدای مجلس شدند/ابهام بر سر انصراف پسر نوبخت از نامزدی در انتخابات/حواشی روز پنجم ثبت نام کاندیداهای مجلس

در پنجمین روز از ثبت نام کاندیداهای مجلس، یک عضو دیگر جبهه پایداری کاندیدا شد و نایب رئیس دوم مجلس دهم هم نامش را در لیست کاندیداها به ثبت رساند.

به گزارش خبرآنلاین، بیژن نوباوه نماینده سابق مردم تهران در مجلس برای ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات فرمانداری تهران حاضر شد.

بیژن نوباوه پس ثبت نام، با بیان اینکه از تهران وارد انتخابات می‌شوم، اظهار کرد: در مورد اینکه وارد لیست شورای ائتلاف اصولگرایان می‌شوم یا نه فعلا نمی خواهم جوابی بدهم و درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم.

بنا به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به این پرسش که آیا حضورش در انتخابات مغایرتی با جوانگرایی مدنظر رهبری ندارد، گفت: جوانگرایی صحیح است اما در مورد مجلس که حوزه اجرایی نیست و خود قانون هم تا ۷۵ سالگی در این زمینه جا باز کرده است پس جوانان باید کم‌کم وارد مجلس شوند خیلی عالی است.

این نماینده سابق مجلس مدعی شد: خیلی از نمایندگان در دوره هشتم و نهم جوان بودند اما خوب کار نمی کردند پس باید گفت جوانگرایی به معنای جوان فکر کردن هم است. به نظرم فکر جوان بهتر از فیزیک جوان است ما باید به این سمت حرکت کنیم.

همچنین «سید ابراهیم ابراهیمی» رایزن فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان با حضور در ستاد انتخابات کشور برای انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد.

وزارت کشور نامه‌ای مبنی بر انصراف «توحید نوبخت» دریافت نکرده است

سیداسماعیل موسوی، سخنگوی ستاد انتخابات کشور با رد خبر برخی رسانه‌ها مبنی بر انصراف «توحید نوبخت» از نامزدی انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گفت: وزارت کشور نامه‌ای با این مضمون دریافت نکرده است.

بنا به گزارش اعتمادآنلاین، سخنگوی ستاد انتخابات کشور در واکنش به خبر استعفای «توحید نوبخت» از حوزه انتخابیه رشت، گفت: در مورد افراد اظهارنظری نمی‌کنم هر شخص مجاز است در انتخابات شرکت یا در صورت صلاحدید انصراف دهد.

وی یادآور شد: نامه ای با مضمون انصراف وی دریافت نکرده ایم و اگر هم نامه را به فرمانداری حوزه انتخابیه مربوطه ارسال کرده باشد هنوز خبرش به ما اعلام نشده است.

مصری: هزینه انتخابات را از پس اندازم می‌دهم/ به مجلس فعلی نقد دارم
عصر امروز همچنین «عبدالرضا مصری» با حضور در فرمانداری کرمانشاه برای حضور در انتخابات مجلس یازدهم ثبت نام کرد. وی در حال حاضر نایب رئیس دوم مجلس است.

بنا به گزارش فارس مصری، پس از ثبت نام خود، با بیان اینکه سه فراکسیونی شدن مجلس فعلی باعث آسیب‌هایی شد، عنوان کرد: یکی از انتقادات من به مجلس فعلی، سه فراکسیونی شدن مجلس هست که امیدوارم هیچ وقت دیگر این اتفاق در مجلس صورت نگیرد، چرا که ایجاد چنین وضعیتی موجب می‌شود مجلس خنثی شود و هیچ جریان و فکری غاطبه را در اختیار نداشته باشد.

مصری که در دولت احمدی نژاد هم وزیر بوده است، در خصوص هزینه انتخاباتی خود، اظهار داشت: در استان و یا حتی به غیر از استان، هنوز یک نفر، یک ریال کمک مالی به انتخابات بنده نداشته است و هنوز هم یک ریال از احدی گرفته نشده و همیشه از پس انداز خودم خرج برنامه‌های انتخاباتی‌ام کرده‌ام؛ در حال حاضر هم همین روال ادامه خواد داشت.

2727

کد خبر 1328067

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =