رایزنی برای تخصیص سهمیه ویژه بنزین به معلولان

تسنیم نوشت: رئیس سازمان بهزیستی کشور از رایزنی‌های چند جانبه این سازمان با سایر دستگاه‌ها برای تخصیص سهمیه بنزین برای معلولان خبر داد.

وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در پاسخ به این پرسش که آیا سهمیه‌ بنزین جدیدی برای تردد معلولان اختصاص خواهد یافت یا خیر، اظهار کرد: این مسئله‌ای است که هم اکنون در دستور کار سازمان بهزیستی قرار دارد و در جلسه‌ای که جمعی از معلولان با وزیر رفاه داشتند به این مسئله اشاره شد.

وی تصریح کرد: با توجه به افزایش قیمت سوخت و همچنین نیاز معلولان به سهمیه بیشتر، بر همین اساس رایزنی‌های چند جانبه‌ای با بخش‌های مختلف دولت در حال انجام است که هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم اما مذاکرات ادامه دارد و امیدواریم سهمیه‌ای برای تردد معلولان تخصیص بگیرد.

قبادی دانا همچنین در خصوص خدمات جدید سازمان بهزیستی کشور به معلولان گفت: خوشبختانه چندین آیین‌نامه قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت به در هیئت دولت به تصویب رسید که همین امر خدمت رسانی به معلولان را آسان می‌کند علاوه بر اینکه از روز شنبه کمک هزینه تحصیلی دانشجویان تحت پوشش بهزیستی در دانشگاه‌های دولتی واریز خواهد شد که این رقم بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور اظهار امیدواری کرد که اعتبارات در نظر گرفته شده برای اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت نیز به سازمان بهزیستی اختصاص یابد.

وی در همین زمینه گفت: همزمان با هفته جهانی معلولان بخشی از این اعتبارات تخصیص اولیه اعتبار قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت برای مهر ماه و آبان ماه و هر ماه ۸۹ میلیارد تومان تخصیص داده شده است.

۲۳۵۲۳۷
کد خبر 1328251

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =