حملات جدید علم‌الهدی به دولت:گرانی بنزین چه ربطی به نان دارد؟/مگر مجبورید وزیر و وکیل شوید/کشور درحال جنگ با آمریکاست

تسنیم نوشت:نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه ایمن‌سازی در حوزه معیشتی کار سختی نیست، اظهار کرد: اگر معیشت مردم را در اقتصاد خرد ایمن‌سازی کنیم مشکلی پیش نمی‌آید، اقتصاد معیشتی ایمن یعنی هر روز نرخ تازه‌ای نباشد.

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه که در حرم مطهر برگزار شد، گفت: ذات مقدس پروردگار در قرآن این نکته را مشخص کرده‌اند که مسئله تقوا و هزینه سازی زندگی حدومرز مشخصی دارد.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: گاه زوج جوان زندگی پیشرفته پدر و مادر را مدنظر قرار می‌دهند و وقتی می‌خواهند زندگی خود را شروع کنند معیار مصرف را زندگی با پدر و مادر قرار می‌دهد. زندگی پدر و مادر یک زندگی پیشرفته بوده و نه یک زندگی صفر کیلومتر؛ زندگانی تازه ابتدایی که قرار است از صفر شروع شود تفاوت دارد و نباید الگو قرار گیرد.

حجت الاسلام و المسلمین علم‌الهدی تصریح کرد: بایستی برای زندگی ابتدایی پائین‌ترین خانواده‌ها را الگوی مصرف قرار داد و نه زندگی پیشرفته پدر و مادر را؛ اگر بنا شد این الگوی مصرف در زندگی تازه رعایت شود در ابتدای زندگی مشکلی ایجاد نمی‌شود.

وی با اشاره به مسئله کفاف و تقوا تاکید کرد: چه برای کسانی که تازه زندگی خود را شروع کرده‌اند و چه برای کسانی که مدتی از زندگی آن‌ها گذشته، کفاف باید مدنظر قرار گیرد و کفاف یعنی تامین آبرو و ضروریات زندگی؛ ضروریات زندگی باید تامین شود و براساس تامین اولیات زندگی، برنامه‌ریزی صورت گیرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری ابراز کرد: سبد هزینه نباید باز باشد بلکه باید مطابق کفاف زندگی باشد و هزینه زندگی بر این اساس مدیریت شود؛ راهکار الگوی مصرف رعایت کفاف است؛ وجود مقدس امام باقر (ع) حدیثی را از پدر بزرگوار خود نقل می‌کنند مبنی بر اینکه خرج زندگی بایستی بر مبنای دو اصل سهم در زندگی و کفاف باشد.

حجت الاسلام علم‌الهدی با تاکید بر فعالیت جهادی نسل جوان براساس الگوی حضرت معصومه (س) عنوان کرد: حضرت معصومه (س) برای نسل جوان ما باید یک الگو باشد؛ این خانم دلاور جوان به همه خواهران جوان ما نشان داد آن روزی که بنای جهاد و ایثارگری در خط ولایت در راه دین و اسلام باشد آن روز خواهر جوان در کنار برادر جوان در عرصه جهاد وارد می‌شود و کار جهادی در شان زن را صورت می‌دهد همچنان که برادر جوان کار جهادی در شان مرد را صورت می‌دهد.

امام جمعه مشهدمقدس گفت: این مسئله جوانگرایی که مقام معظم رهبری روی آن تاکید دارند مهم است؛ امروز در نظام خود نیازمند به یک تغییر و تبدیل نسل در پاسداری از انقلاب و ادامه راه هستیم؛ دیگر نبایستی انقلاب را با عناصر خسته چهل سال کار کرده ادامه دهیم؛ بلکه باید با نسل جوان انقلابی خود انقلاب را ادامه دهیم؛ انقلاب ما به تبدل و تغییر نسل محتاج است و جوانان باید وارد عرصه شوند.

علم‌الهدی با اشاره به اینکه جوان، جهادگر است و روح و روحیه جهادی دارد تصریح کرد: انقلاب ما در عرصه مدیریتی و مبارزاتی و دفاعی و پاسداری محتاج «حرکت‌های جهادی طوفنده» است؛ هرچه این حرکت‌های جهادی قوی‌تر صورت گیرد بنیه انقلاب نیز بیشتر می‌شود و دفاع از انقلاب نیز در مقابل دشمن، جانانه‌تر است؛ مسئله فداکاری و حرکت حضرت معصومه (س) نیز باید از این لحاظ به نسل جوان منتقل شود که نسل جوان باید در عرصه کارگزاری و دفاعی در انقلاب وارد شود و این جهت جوانگرایی مدنظر مقام معظم رهبری است.

وی ادامه داد: امروز سالروز توپ‌بندی حرم مطهر رضوی است؛ درست در حدود بیش از ۱۰۰ سال قبل بود که این مرقد مطهر به وسیله روس‌های در زمان حکومت تزار توپ‌بندی شد و گنبد مطهر را هدف گلوله‌های توپ قرار دادند؛ این جریان تا چند سال گذشته نیز رسم بود که مشهدی‌ها روز توپ‌بندی را اعلام عزاداری می‌کردند.

نماینده، ولی فقیه در خراسان رضوی تصریح کرد: امروز نیز دشمنان استکباری ما روی این اصل عمل می‌کنند؛ جریان‌های استکباری به دنبال حادثه‌ای هستند که موج ایجاد کرده و بر آن سوار شوند و یا مستکبرانه مسلط شده و یا دشمنی خود را عملیاتی کنند و این اصل کلی از ابتدا بوده است؛ در انقلاب مشروطیت عده‌ای در مشهد با مشروطیت مخالفت کرده و در مسجد گوهرشاد متحصن شدند و انقلابیون مشروطه‌خواه با این‌ها ستیز کردند و برخورد صورت گرفت تا جایی که عزیزان انقلابی مشروطه بر جریان استعمارزده در حال پیروز بودند در این زمان روس‌ها بخاطر اینکه این‌ها لااقل از این جریان ارتجاعی مستبد استعمارزده حمایت کنند و انقلابیون مشروطه را اجازه تسلط ندهند، یک خط آتش صورت کردند تا استعمارزده‌ها از شهر خارج شوند و این خط آتش را به این قیمت ایجاد کردند که گنبد مطهر رضوی را هدف گلوله توپ قرار دادند.

حجت الاسلام علم الهدی افزود: جریان استکباری می‌خواهد امروز هم بر موج سوار شود و عداوت مستکبرانه خود را نسبت به دین و مردم عملیاتی کند؛ این‌ها حرمت حرم منور رضوی را شکستند و ارزش‌های دینی مردم متدین را هدف سوء خود قرار دادند. استکبار امروز، آمریکای جهانخوار است که موج ایجاد می‌کند و می‌خواهند مطلب را به صورتی تمام کنند که به نفع خودشان تمام شود.

وی گفت: باید بینا و هوشیار باشیم و مدیران ما بایستی مدیریت را براساسی قرار دهند که در جامعه موج مورد بهره‌برداری دشمن ایجاد نشود؛ امروز ما اگر در اجتماع خودمان بتوانیم برای اقتصاد معیشتی مردم ایمن‌سازی کنیم هیچ‌وقت حرکتی صورت نمی‌گیرد که برای دشمن موج‌آفرین باشد و اشکال در کارگزاری عزیزان مسئول ماست؛ باید در ایمن‌سازی اقتصاد معیشتی مردم بنحوی عمل کنند که مردم اقدام به حرکتی نکنند که منفعت موج حرکت برای دشمن باشد؛ معیشت مردم باید ایمن‌سازی شود.

حجت الاسلام علم الهدی اظهار داشت: این ایمن‌سازی را باید با مدیریت در اقتصاد خرد و معیشت مردم ایجاد کرد؛ ایمن‌سازی اقتصادی در حوزه معیشت سنگین نیست؛ آقای کارگری که حداقل دستمزد را دارد باید بتواند زندگی خود را با حداقل دستمزد برنامه‌ریزی کند و این زمانی است که اقتصاد معیشتی وی ایمن باشد و هر روز نرخ تازه‌ای ایجاد نشود و هر حادثه کوچکی تعادل اقتصادی معیشتی این آقای کارگر را به هم نزند. این یک لقمه نان خالی بخورد و سیر شود؛ همین قدر؛ متاسفانه همین قدر ایمن‌سازی اقتصادی نداریم.

وی گفت: آقای نانوایی که گرده چانه نان را کم کرده و می‌گوید به دلیل بنزین است؛ این چه ربطی به بنزین دارد؟ بیخود دچار گرانی هستیم؟ شما از عهده مدیریت برنمی‌آئید. گرانی اجتناب ناپذیر است معنا ندارد. نرخ بالا و پائین رفتنش ایمن‌سازی اقتصاد معیشتی را به هم می‌زند و اگر این بهم خورد خدای نکرده حرکاتی ایجاد می‌کند که موج برای دشمن ایجاد خواهد کرد. معیار برای این زندگی، زندگی شمای مدیر نیست بلکه زندگی کارگر با حداقل دستمزد است.

علم‌الهدی افزود: اگر توانایی ندارید وارد عرصه نمی‌شدید؛ مگر مجبور هستید وزیر و وکیل شوید؛ کشور یک کشور انقلابی و در حال جنگ با آمریکا است؛ کسی که می‌خواهد وکیل و وزیر شود مدیریت خودش را ارزیابی کند.

2727

کد خبر 1328261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 25
 • نظرات در صف انتشار: 1
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • US ۱۳:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  1
  علم الهدی ابراز کرد: انسان وقتی پول زیاد دارد دلواپسی و دغدغه دارد که باعث می‌شود آرامش زندگی از انسان گرفته شود، مسئله تأمین کفاف الگوی دینی در مصرف است.
 • نام IR ۱۴:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  كى گفته ما بايد با تمام دنيا بجنگيم؟!!
 • UA ۱۴:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  1
  خبر انلاین این روزها به قدر کافی گرفتاری داریم.تورو خدا با پخش این مدل سخنان بیشتر از این رو اعصابمون نرو...
 • IR ۱۵:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  ممنونم از راهنمايي ايشان حتما زندگي ساده ادامه ميدهيم
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  کشور در جنگ رو خوب اومدی
 • RO ۱۶:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  ای کاش بجای این حرفها جلوی گرانی را می گرفتید
 • رضا IR ۱۷:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  چرا بچه های شما از صفر شروع نمیکنند .
 • IR ۱۷:۵۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  ایشان درد ندارد
 • IR ۱۸:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  مشکلات کشور و اینکه انقلاب و مردم با مشکلات زیاد روبرو شدند از بی تدبیری است
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  اصولاً مشکل این کشور دقیقا همینجاست که تصمیمات مهم توسط کسانی اتخاذ می‌شود که نمی‌دانند گرانی بنزین به گرانی نان کاملا مربوط میشود
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  دیگه تمومه ماجرا
 • سامی IR ۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  درود خدا بر شما
 • ناشناس IR ۲۰:۴۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  ما تو نان شب ماندیم
 • IR ۲۱:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  جناب اقای علم الهدی کدام زندگی پیشرفته پدر و مادر؟؟؟!!!پدر و مادری که خود هنوز مستاجر هستند چه انتظاری از زوج جوانشون دارید؟/!!
 • IR ۲۲:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  من فقط میخندم چون کارم از گریه گذشته
 • IR ۲۳:۰۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  نون خالی بخوریم راضی میشید؟
 • بهروز علی پور IR ۲۳:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۵
  0
  آقای علم الهدی آرد ۵۰ هزار تومانی شده ۱۰۵ هزار خمیر مایه ۶۰ هزاری ۲۱۰ هزار روغن ۱۷ کیلویی ۶۷ هزار ۱۲۰ هزار وهزینه آب گاز برق کارگر بیمه تامین اجتماعی اجاره مغازه آیا اینا رو حساب کردین ممنون
 • علی مهدی زمانی IR ۰۰:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  من ۳۸ سالمه همش از صفر شروع کردم نمیدانم آخرش کی به بالایه خط صفر میرسم دارم میرم زیر صفر از عمده فروشی خشک بار بگیر تا راننده اسنپ کار کردم ولی هنوز نرفتم بالایه صفر
 • علیرضا نیکرو IR ۰۱:۳۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  بنزین از اول دی ۱۳۹۸ تک نرخی شود لیتری ۱۵۰۰ تومان
 • مریم IR ۰۷:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  1
  آخه مگه میشه قیمت بنزین به نون شب مردم مربوط نشه.
 • سارا IR ۰۷:۵۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  متاسفانه تصمیمات توسط افراد خبره اقتصاد کلان انجام نمیگیرد
 • RO ۱۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  خدا ایشون را حفظ کنه ،
 • سینا IR ۱۱:۲۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  چه عجب یکی حرف زد. و گل گفت
 • حسین IR ۱۸:۰۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  باسلام .واقعا نمی دانید بنزین که گران شد کرایه .ماشین .حمل ارد .حق الزحمه کارگران نانوائی ووووهم گران میشود
 • ناشناس IR ۲۰:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۶
  0
  نه بابا ما باید در پایین ترین سطح زندگی کنیم ولی شما در بالاترین سطح زندگی