پاسخ مصباحی مقدم به سوال خبرآنلاین درباره کاندیداتوری زاکانی از قم/حضور قالیباف در انتخابات مثبت است/استخاره کردم، خوب آمد

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت:من عزمم را جزم کرده بودم که کاندیدا نشوم اما امروز مساله به گونه ای دیگر رقم خورد و آیت الله موحدی کرمانی تماس گرفتند و اصرار بلیغ کردند که کاندید شوم.

حجت الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم، که در دقایق پایانی ثبت نام کاندیداهای مجلس در وزارت کشور حضور یافته بود، در پاسخ به سوال خبرآنلاین درباره احتمال سرلیستی خودش یا قالیباف، گفت: هرگز در مورد خودم چنین قضاوتی نمی کنم، اگر احیانا با رای مردم توفیق داشتم و راهی مجلس شدم کف مجلس خدمت خواهم کرد.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی براینکه حضورش در شورای ائتلاف به عنوان داور با این اعلام کاندیداتوری منافاتی ندارد، گفت: منافاتی با هم ندارند، من هم کاندیدا هستم هم در کنار دو عضو دیگر جامعه روحانیت داور جریان انقلابی خواهیم بود، معنای آن هم این است که در رای گیری شرکت نمی‌کنیم و وظیفه نظارت را داریم.

مصباحی مقدم گفت: البته فعلا کاندیدا شدم و ثبت نام کردم، امیدواریم که ضرورت هم پیدا نکند اما اگر هم پیدا کرد منافاتی باهم ندارند.

این عضو مجمع تشخیص در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار خبرآنلاین مبنی براینکه کاندیداتوری زاکانی، امیرآبادی و ذوالنوری از قم  با توجه به لیستی که قبلا منتشر کرده اند هماهنگ با شورای ائتلاف است، گفت: اظهارنظری نمیکنم اجازه بدهید دوستان آزاد باشند.

عضو جامعه روحانیت در ادامه درباره کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس از حوزه تهران، گفت: من عزمم را جزم کرده بودم که کاندیدا نشوم اما امروز مساله به گونه ای دیگر رقم خورد و آیت الله موحدی کرمانی تماس گرفتند و اصرار بلیغ کردند که کاندید شوم. عذر خودم را مطرح کردم و گفتم عضو مجمع تشخیص هستم و گرفتاری های من در آنجا کافی است اما اصرار کردند و کوتاه نیامدند نهایتا بنا را بر این گذاشتم که استخاره کنند و خوب آمد.

وی افزود:ایشان گفتند آیا آیه ای بهتر از این می خواستی، چند ساعت بعد مجددا تماس گرفتم و گفتم من را معاف بدارند اما فرمودند حتما ثبت نام کنید، اگر نخواستید بعدا انصراف می دهید. بهرحال براساس تکلیفی که ایشان کردند آمدم.

وی همچنین درباره اختلافات با پایداری ها گفت: شانس ائتلاف شورای ائتلاف با پایداری زیاد شده است.احتمال اینکه اصولگرایان بیشترین تعداد را در مجلس داشته باشند خیلی زیاد است.

مصباحی مقدم از از حضور قالیباف در انتخابات استقبال کرد  گفت: حضورشان در انتخابات را مثبت می دانم و موافق هستم ولی نمی توانم ریاست ایشان را پیش بینی کنم.

2727
 

کد خبر 1328739

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =