دانشجویان باید پذیرای سلایق مختلف باشند

ایسنانوشت:مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه خوارزمی گفت: مطالبات دانشجویان نباید سطحی و در حد مسائل روزمره باشد چون این یک خطر بزرگ است‌.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد هاشمی ضمن تبریک روز دانشجو و گرامیداشت شهدای ۱۶ آذر اظهار کرد: دانشجویان، امروزه با توجه به شرایط زمانی، مسئولیت سنگین تری برعهده دارند و آن هدایت جامعه به سمت تعالی است‌.

هاشمی با اشاره به نکات منفی فضای فرهنگی، اجتماعی، صنفی و علمی گفت: مطالبات دانشجویان نباید سطحی و در حد مسائل روزمره باشد چون این یک خطر بزرگ است‌.

وی تاکید کرد: مطالبات باید به گونه‌ای باشد که جامعه را به سمت تعالی و تمدن اسلامی هدایت کند و آن مطالبات والا و در حد کمال و تعالی باشد.

هاشمی عنوان کرد: ویژگی مثبت فضای فرهنگی، اجتماعی، صنفی و علمی دانشگاه نسبت به گذشته، افزایش امکانات و ایجاد فضای گفتمانی برای گروه‌ها و عقاید مختلف است.

وی با تاکید بر اتحاد دانشجویان و تشکلات گفت: دانشجویان باید از اختلاف سطحی پرهیز و سلیقه‌های مختلف را در خود هضم کنند تا شنونده‌ خوبی برای گروه‌های متفاوت باشند.

هاشمی  در پایان گفت: جرات داشتن، مطالبه کردن، اطلاع و آگاهی از مسائل جامعه و داشتن مهارت علمی از مواردی است که یک دانشجو باید خود را به آن آراسته کند.

46

کد خبر 1328890

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =