بیانیه رسمی اف بی آی درباره تبعه سعودی/عکس

فارس نوشت: اف‌بی‌آی با انتشار عکسی از «محمد سعید الشمرانی» تبعه عربستان سعودی و عضو نیروی هوایی این کشور، رسما او را عامل تیراندازی روز جمعه در پایگاه هوایی دریایی «پنساکولا» آمریکا اعلام کرد.

 اداره تحقیقات فدرال آمریکا یا پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) با گذشت حدود دو روز از تیراندازی مرگبار در یک پایگاه هوایی این کشور در ایالت فلوریدا، ضمن انتشار یک عکس از یک جوان ۲۱ ساله تبعه عربستان سعودی، او را رسما عامل این حمله خوانده است.

 

اف‌بی‌آی بامداد امروز (یکشنبه) به وقت تهران در صفحه توئیتر خود شماره تلفنی را برای تکمیل تحقیقات درباره تیراندازی روز جمعه هفته گذشته به پایگاه نظامی آمریکا در ایالت فلوریدا اختصاص داده است؛ حمله‌ای که در آن سه آمریکایی و یک تبعه سعودی کشته و هشت نفر دیگر هم زخمی شدند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا (پلیس فدرال آمریکا) در این پیام توئیتری عکسی از جوان ۲۱ ساله تبعه عربستان سعودی منتشر کرد و نوشت: «عامل حمله به پایگاه هوایی دریایی پنساکولا هویتش به عنوان محمد الشمرانی تبعه سعودی تایید شده است».

اف‌بی‌آی همچنین از همه افرادی که اطلاعاتی درباره فعالیت‌های این تبعه عربستان سعودی دارند، خواسته که اطلاعاتشان را به منظور تحقیقات درباره حمله او به این پایگاه نظامی آمریکایی در اختیار اف‌بی‌آی قرار دهند.


توئیت اف بی آی درباره «محمد سعید الشمرانی»

پیش از این، رسانه‌های آمریکایی خبر داده بودند، تیراندازی روز جمعه در پایگاه هوایی دریایی پنساکولا ایالت فلوریدا توسط یک دانشجوی سعودی که در حال فراگیری علوم هوایی در این پایگاه بوده،  صورت گرفته است.

در خبرها آمده بود که عامل این تیراندازی تبعه سعودی و دانشجوی نیروی هوایی عربستان سعودی بود و او با سلاح گرم سه تن از هم دوره‌های آمریکایی خود را به قتل رساند و خودش نیز بعد از این تیراندازی هدف قرار گرفت و کشته شد.

به دنبال این حادثه و با مشخص شدن هویت مهاجم، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا طی توییتی نوشت که «سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه سعودی با وی تماس گرفته و ضمن تسلیت این حادثه به شخص ترامپ، با بازماندگان قربانیان تیراندازی ابراز همدردی کرده است.

پایگاه هوایی پنساکولا ایالت فلوریدا میزبان بیش از ۱۶ هزار نظامی و ۷۴۰۰ غیر نظامی است. از این بین ۵۱۸۱ نفر دانشجوی خارجی از ۱۵۳ کشور هستند که ۸۵۲ نفر از آن‌ها سعودی هستند تا در زمینه همکاری امنیتی آموزش ببینند.

بنا بر برخی گزارش‌ها، محمد سعید الشمرانی دانشجوی نیروی هوایی سعودی در یکی از مطالبی که در اینترنت منتشر کرده بود، به شدت از کشور آمریکا و مواضع شرورانه آن انتقاد کرده بود.

این تبعه سعودی در یکی از مطالب اینترنتی خود نوشته بود: «من ضد شما نیستم؛ برای اینکه شما فقط آمریکایی هستید. من از شما به دلیل آزادی‌هایتان نفرت ندارم؛ نفرت من از شما به این دلیل است که هر روز دست به حمایت و ارتکاب جنایت‌هایی نه تنها علیه مسلمانان بلکه  علیه همه انسانیت‌ می‌زنید. من علیه شرّ هستم و آمریکا به طور کلی به کشور شرّ تبدیل شده است»

310 310

کد خبر 1328900

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =