«کیارستمی و عصای گمشده»؛ تازه‌ترین روایت از کارگردان فقید سینما

هیات انتخاب نهمین جشنواره بین المللی «IntimaLente» ایتالیا، فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» را به عنوان تازه‌ترین روایت از این کارگردان فقید سینما برای حضور در بخش مسابقه این رویداد سینما پذیرفت. 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نهمین جشنواره بین المللی «IntimaLente» ایتالیا، نگاه و توجه ویژه ای به سینمای مستند دارد و با نمایش مستندهای منتخب قصد دارد موضوعات و روش‌های انسان‌شناختی را ترویج می دهد و این ویژگی یکی از شاخصه های مهم این جشنواره بین‌المللی است. 

جشنواره بین المللی «IntimaLente» ایتالیا، با محوریت شناخت اقوام از ۱۶ بهمن‌ در بخش‌های مستند، فیلم کوتاه، فیلم بلند کار خود را آغاز خواهد کرد. فیلم بلند «کیارستمی و عصای گمشده» به کارگردانی محمود ثانی و تهیه کنندگی بهروز نشان پیش‌ از این نیز در جشنواره‌های سالتو اروگوئه، اوراسیا روسیه، کوهستان سبز و تندیس طلایی آمریکا درخشیده است.

این فیلم به مدت‌زمان ۹۰ دقیقه، روایتی از نوع نگاه کیارستمی به زندگی و سینما است که ثانی در مدت ۴ سال و زمانی که کیارستمی کارگاه‌های آموزشی سینمایی در اسپانیا و کلمبیا برگزار می‌کرد، تلاش کرده بینش یک مؤلف، دیدگاه و جهان‌بینی وی را به تصویر بکشد. محمود رضا ثانی پیش از ساخت مستند بلند «کیارستمی و عصای گمشده»، کتاب «عباس کیارستمی و درس‌هایی از سینما» را تألیف کرده که این کتاب به زبان‌های مختلف ترجمه و در ایران و آمریکا چاپ و توزیع‌شده است.

۲۴۱۲۴۵

کد خبر 1328977

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =