جواد خیابانی سرانجام به انتقادها واکنش نشان داد

جواد خیابانی مجری صداوسیما در برنامه سلام صبح بخیر گفت: ما هم می‌توانیم یک تیم درست کنیم و کامبوج را ببریم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، جواد خیابانی امروز به مناسبت سالگرد 27 سالگی شبکه سه مهمان برنامه سلام صبح بخیر بود. خیابانی در پاسخ به اینکه چرا علی رغم انتقادات بسیاری که به کیروش داشت از ویلموتس انتقادی نمی کند، اظهار کرد: مارک ویلموتس هم قابل انتقاد است. خود من هم قابل انتقاد هستم و از هرکسی که خوب کار نمی کند باید انتقاد کرد. من در بازی آخر با عراق هم انتقاداتی را مطرح کردم. ولی ما زمانی را که باید به او ندادیم و حالا قطع همکاری او قطعی شده است.

وی افزود: من به کارلوس کیروش احترام می‌گذارم و هیچوقت انتقاد غیرکاری نداشتم. برای ویلموتس هم احترام قائلم. ولی فکر می کنم نباید ما خوش استقبال و بدبدرقه باشیم. در فوتبال دنیا هم این اتفاقات می افتد. مورینیو رفت کسی دیگری جایش آمد و خود مورینیو در جای دیگری نشسته و این خصلت و ذات فوتبال است که کسی که نتیجه نمی گیرد می رود.
خیابانی یادآور شد: ما زمانی که به کیروش دادیم به ویلموتس ندادیم. البته زمانی که او آمد شرایط اقتصادی ما بهتر بود و او توانست بیشتر و بهتر کار کند. چه از نظر واریز مبالغ قرارداد به ایران و شناخت نسبت به فوتبال ایران. ولی ویلموتس چنین فرصتی را نداشت.

این گزارشگر تاکید کرد: اگر قرار باشد ما 3 میلیون یورو به ویلموتس بدهیم که ببازیم اما به کامبوج 4 تا گل بزنیم که نمی شود. من و تو هم می توانیم یک تیم درست کنیم و کامبوج را ببریم! آنقدر توانایی فوتبال ایران بالا است که همه تیم های لیگ می توانند کامبوج را ببرند. فوتبالمان آنقدر توانا هست که نگران باختن به بحرین و عراق نباشد. درست است که هم عراق و هم بحرین شرایط خوبی در فوتبال دارند، پولهای زیادی خرج می کنندو عراقی ها تعصب زیادی دارند و در بازی هم دیدیم.

وی افزود: بعد از اخراج مسعود، محمد صاحب توپ شد و اگر پاس بغل به سردار می داد گل می زدیم. البته این اگرها در فوتبال زیاد است. چه کسی فکر می کرد آن کرنر زده شود و دفاع ما بایستد و نتواند توپ را بگیرد. اما این اتفاقات در فوتبال می افتد. چه کسی فکر می کرد منچستر سیتی که این همه ستاره دارد 14، 15 امتیاز از لیورپول عقب باشد.

خیابانی درباره قهرمانی لیورپول اظهار کرد: در این ایام کریسمس که بازی ها به صورت سنگین برگزار می شود شرایط خاصی حاکم است. الکس فرگوسن هم همیشه می گفت در این شرایط و روزها است که معلوم می شود کدام تیم می تواند برنده جزیره شود. در این 6، 7 بازی آینده همه چیز مشخص می شود البته لیورپول که 30 تا برد داشته و خیلی خوب جلو رفته است.

این گزارشگر درباره تحقیق هایی که برای گزارشهای خود به ویژه گزارشهای خارجی اش می کند، توضیح داد: همیشه علاقمند به درس خواندن بودم و هنوز که هنوز است دانشجو هستم. هفته پیش امتحان جامع را دادم و دو سه ترم باید تلاش کنم تا تز دکترا را بگیرم. وقتی این مقطع تحصیلی تمام شود می خواهم در رشته جدیدی ثبت نام کنم و می خواهم بعد از جامعه شناسی، روانشناسی بخوانم. همیشه به کتابخانه ملی و بازار بزرگ ایران که می روم دنبال کتابهای علوم انسانی می گیرم.

وی یادآور شد: در دهه 60 اولین کاری که کردم رشته صنعتی علوم ریخته گری را خواندم که زیاد دوست نداشتم. هنرستانی بودم و خوب راهنمایی تحصیلی نشدم و عقب ماندم. بعدها برگشتم و سراغ چیزی که دلم می خواست رفتم. اکنون هم با محبتی که اساتید می کنند و همه مردم ایران که معلم من هستند توانستم جایی برسم که همیشه بر مبنای کار تحقیقی و پژوهشی پیش بروم.

خیابانی یادآور شد: من شب گذشته بازی بایرن مونیخ را گزارش کردم و ارنج فیکس 11 نفره که هیچ نیمکت نشینان آنها را هم می دانم و کار سختی نیست. همه گزارشگران شبکه سه و ورزش این چیزها را می دانند. خیلی چیزها ملکه ذهنمان شده اما رویدادهای به روزی در دنیای فوتبال وجود دارد و من همیشه 4، 5 ساعت وقت می گذارم و شده در راه، از هفته قبل یا حتی در استودیو پخش وقت می گذارم و این اطلاعات را به دست می آورم.

این گزارشگر در پاسخ به اینکه واقعا 90 دقیقه حرف زدن سخت است، تصریح کرد: ما 90 دقیقه حرف نمی زنیم. من هنوز که هنوز است بازی ها را ضبط می کنم و بعد از 30 سال گزارشگری آنها را دوباره نگاه می کنم. خیلی ها به من می گویند خیابانی زیاد حرف نزن و من هم می گویم چشم. خانواده ام زیاد فوتبال دوست ندارند اما همکاران سازمان و رسانه ها و اینها نظر می دهند و من فکر می کنم از 90 دقیقه 25 تا 30 دقیقه باید سکوت باشد. گزارش های خارجی که می شنویم هم اینگونه است و مثلا گزارشگر کشورهای عربی که خیلی کم حرف می زنند. طرف یک صحنه را گزارش می کند، می رود چایی اش را می خورد و برای صحنه بعدی برمی‌گردد! همچنین گزارشگر عربی به متن فوتبال کمتر توجه می کند.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم کمتر حرف بزنیم، توضیح واضحات ندهیم، دائم اسم بازیکنان را نبریم و صحنه ای را گزارش کنیم که نیاز به توضیح دارد. البته وقتی از مانیتور گزارش می کنی از حاشیه فوتبال می مانی. شب قبل هم تماشاچیان در انگلیس با فندک و چوب دست به کار شدند که اینها در سالهای اخیر بی سابقه بوده است.

خیابانی در پایان گفت: من فکر می کنم اگر در گزارش 90 دقیقه ای 60 دقیقه حرف بزنی 30 دقیقه سکوت بدهیم بیننده بهتر می تواند آن 60 دقیقه حرف را در ذهنش رسوب کند.

256 251

کد خبر 1328980

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • سید DK ۱۳:۳۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  77 10
  اقای خیابانی چرا دروغ میگویی برادر؟ شما انتقاد غیر فوتبالی از کی روش نکردی؟ پس اون اشک های تمساح که ریختی مربوط به کار میشده؟ شما پدر کی روش رو برای هزار موضوع مختلف دراوردید وآخر فراریش دادین حالا هم مثل اب خوردن دروغ میگی
 • IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  59 8
  اون موقع که گریه زاری میکردی که کیروش چه و چه و خیلی بده یادته الان بدبخت تو کف اینیم که بحرینو ببریم
 • NL ۱۵:۵۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  32 14
  فقط جواد سوتی .
 • ناشناس IR ۱۷:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  35 5
  فقط جواد اقو
 • مرتضی IR ۱۹:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۱۷
  0 1
  تاصدسال دیگه مثل کیروش تواین مملکت نمیاد.ناموس مربی بود.خیابانی وامثالهم اگرتاهزارسال دیگه درس بخونن ازفوتبال هیچی بلدنیستن