۴۰۱ نفر،داوطلب انتخابات مجلس یازدهم در مازندران شدند

استاندار مازندران گفت: ۴۰۱ نفر برای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه های ۹ گانه انتخابیه مازندران ثبت نام کردند که نسبت به دوره دهم به میزان ۳۱.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش  خبرگزاری خبرآنلاین از ساری ، حسین زادگان با بیان این که در دوره دهم ۲۸۱ مرد برای حضور در مجلس در استان ثبت نام کردند، افزود: در دوره یازدهم این رقم به ۳۷۸ مرد رسیده که شاهد رشد ۲۴.۵ درصدی در این راستا هستیم.

وی با بیان این که در دوره دهم ۲۴ زن در انتخابات مجلس ثبت نام کردند که در این دوره به ۲۳ نفر رسیده است، عنوان کرد: سرجمع به میزان ۳۱.۵ درصد تعداد ثبت نام کنندگان استان در این دوره نسبت به دوره قبل رشد داشته است.

استاندار مازندران با اشاره به این که در حوزه تحصیلات کاندیداها نیز رشد خوبی داشته ایم، تصریح کرد: در دوره دهم ۱۰ نفر لیسانس و در این دوره ۲۰ نفر، فوق لیسانس در دوره قبل ۲۰۳ نفر شرکت داشتندکه در این دوره به ۲۹۹ نفر رسیده که ۴۷.۳ درصد رشد داشتیم.

وی با بیان این که در مقطع دکتری ۶۷ نفر در دوره دهم برای ورود به مجلس ثبت نام کردند، افزود: این رقم در این دوره به ۵۵ نفر رسیده که در مقایسه با دوره دهم و یازدهم در استان ۱۷.۹ درصد کاهش داشته است.

استاندار با اشاره به این که در مدارک حوزی هم شاهد رشد ۸ درصدی ثبت نام کنندگان هستیم، گفت:  داوطلبین دارنده مدارک حوزوی در دوره دهم ۲۵ نفر بوده که در این دوره به ۲۷ رسیده است.

وی ثبت نامی های دوره دهم مشاغل آزاد را  ۵۵ نفر اعلام کرد و گفت که در این دوره به ۷۷ نفر رسیده است. ثبت نام کنندگان فرهنگی در دوره دهم ۷۷ بوده که به ۷۹ نفر رسیده و ثبت نام کنندگان بازنشسته نیز از ۳۹ نفر به ۵۰ نفر رسیده است.

استاندار ادامه داد: آمار ثبت نام کنندگان روحانی از ۲۱ نفر در دور قبل به ۱۰ نفر رسیده است. در حوزه روحانیت ۵۲ درصد کاهش ثبت نام داشتیم و در حوزه نمایندگان هم ۱۴ نفر دوره قبل به ۱۰ نفر رسیده که کاهش داشته و در حوزه کارمندان ۷۱ نفر به ۱۴۶ نفر رسیده است که ۱۰۵ درصد افزایش را شاهد بودیم. وکلا نیز در دوره قبل ۱۳ نفر ثبت نام کردند که در این دوره به ۱۸ نفر رسیده است. آمار پزشکان ثبت نام کننده در دوره قبل ۱۶ نفر بوده که به ۱۴ نفر رسیده است.

وی با اشاره به این که در تمامی مقاطع در ترکیب سنی ثبت نام کنندگان در این دوره نسبت به دوره قبل شاهد افزایش هستیم، یادآور شد: در مقطع سنی۳۰ تا ۴۰ سال ۱۹۱ نفر ثبت نام کردند که در دوره دهم ۹۱ نفر بوده است، ۶۱ تا ۷۰ سال نیز ۱۳ نفر در دوره قبل بوده که به ۲۳ نفر رسیده است. ۷۱ و ۷۵ سال ۲ نفر بوده که به ۱ نفر رسیده است. در حوزه ایثارگران ۲ درصد و در غیر ایثارگران، ثبت نام این دوره نسبت به دوره قبل ۵۳ درصد رشد ثبت نام داشته ایم.

حسین زادگان با اعلام این که حدود ۲۰ نفر از داوطلبان نامزدی نمایندگی ثبت نام شده دارای سابقه نمایندگی مجلس هستند، گفت: در این زمینه شاهد کاهش حدود ۱۰ درصد نسبت به دوره گذشته هستیم.

استاندار مازندران با بیان این که به لحاظ کاندیداها؛ بیشترین تعداد مربوط به بابل با ۷۴ کاندیدا و کمترین؛ بابلسر و فریدونکنار با ۲۲ نفر است، افزود: بر اساس آمار ۴۰۴ ثبت نامی، آمل در دوره قبل از ۲۷ به ۳۷ در این دوره رسیده است. بابل از ۵۳ به ۷۴ رسیده است.بابلسر و فریدونکنار از ۲۷ به ۲۲ رسیده است.بهشهر، نکا و گلوگاه از ۲۷ به ۳۲ نفر و تنکابن از ۲۷ به ۳۷، ساری و میاندورود از ۴۵ به ۶۱، حوزه قائمشهر و سوادکوه از ۵۰ به ۶۲ و نور و محمودآباد از ۲۳ به ۳۱، نوشهر، چالوس و کلاردشت از ۲۶ به ۴۸ که بالاترین میزان رشد را در این حوزه شاهد بوده ایم.تنکابن و رامسر ۳۷ درصد، ساری و میاندورود ۳۵، نور و محمودآباد ۳۴ و مجموعا هم ۳۲.۵ درصد رشد را در این دوره نسبت به دوره دهم شاهد بوده ایم که با نهایی شدن آمار شاهد تغییرات خواهیم بود و این آمار نشان می دهد که مردم ما علیرغم نقدی که به برخی مسایل دارند برغم پیش بینی معاندین؛ هرگز از حق انتخاب خود در مراحل مختلف ثبت نام برای شرکت در مجلس به عنوان نماینده و حضور در پای صندوق های رای برای تعیین سرنوشت خود نمی گذرند و همواره پای آرمان های انقلابی خود ایستاده اند.

حسین زادگان در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران با اشاره به این که کار ما اخذ آراست نه جهت دهی آن، گفت: برگزاری انتخابات قانونمند، سالم، بیطرفانه با حضور مشارکت حداکثری مردم؛ مبنای کار همه دست اندرکاران انتخابات است.

وی خاطرنشان کرد: همه تمهیدات و زیرساخت ها برای برگزاری انتخابات در مازندران فراهم است.

مازندران ۹ حوزه اصلی، ۴۸ حوزه فرعی انتخابیه دارد که جمعا ۵۷ حوزه را در برمی گیرد. 

۴۶

کد خبر 1329084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =