اصولگرایان جدید در حال عبور از آیت‌الله یزدی؟/یک اصلاح‌طلب: اصولگرایان کلاسیک به دنبال گرفتن یقه هاشمی یا خاتمی بودند

یک استاد جامعه شناسی و چهره اصلاح طلب می‌گوید: مطمئنم که مجلس اگر به سود اصولگرایان پیش برود، اصولگرایان جوان متفاوتی را خواهد داشت.

تقی آزاد ارمکی در بخشی از گفتگو با خبرآنلاین درباره وضعیت اصولگرایان در انتخابات مجلس یازدهم گفت: فکر می‌کنم اصولگرایان صورت بندی جدیدی را از خودشان سامان می‌دهند. مشخصا با آمدن آقای رئیسی و تصوری که جامعه فردا از طریق کُنش او دارد دنبال می‌شود، دارند به یک صورت بندی جدیدی در اصولگرایی شکل می‌دهند. چرا می‌گویم رئیسی؟ آدم‌هایی که قبل از رئیسی نمادهای اصولگرایی دینی و فرهنگی بودند، آدم‌هایی بودند که از گفتمان کلاسیک بهره می‌بردند، مثلا آقای لاریجانی با یزدی، یا یزدی با هاشمی شاهرودی و... فرقی نمی‌کند و همه فضاها و ادعاهایشان شبیه به هم است، همه به دنبال این بودند که یقه هاشمی یا خاتمی را بگیرند و بحث فقر و غنا را مطرح بکنند. الان آدم دیگری آمده است و دارد چیز دیگری را نمایندگی می‌کند.

مشروح گفتگوی خبرآنلاین با تقی آزاد ارمکی:‌

آزادارمکی: چرا از عارف عبور نکنیم؟/ رئیسی کمتر با رجُل اصولگرا می‌نشیند

این استاد دانشگاه در توضیح صورت‌بندی جدید اصولگرایان گفت: یکی‌اش بحث ستمی است که بر جامعه وارد شده است، دوم فقری که فراگیر شده است، سوم فسادی که همه جا فراگیر شده است، چهارم تنش بین اصولگرایی کلاسیک و اصلاح‌طلبی کلاسیک را دامن نمی‌زند و دارد از آن تنش و چالش عبور می‌کند. به نیروهایی که اتکا کرده هم جالب است، درست است که با فرماندهان سپاه نشسته است، اما شما کم می‌بینید که با رجُل اصولگرا بنشیند، اما اصلاح طلبان باز هم دارند همان کار را می‌کنند و همان‌ها دور هم جمع می‌شوند و قصه می‌گویند. جمعیت دیگری دارد از بین اصولگرایان ظهور می‌کند، اگر اصولگرایی آن مسیر را پیش ببرد با دامنه چتری به نام آقای رئیسی به نظر من برنده بازی انتخابات اصولگرایی است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو درباره اصولگرایان گفت: من مطمئنم که مجلس اگر به سود اصولگرایان پیش برود، اصولگرایان جوان متفاوتی را خواهد داشت که آن اصولگرایانی که بتوانند با آقای رئیسی کار کنند، نه اصولگرایانی که با آقای یزدی کار کنند، اصلا یزدی را نخواهند شناخت و از یزدی عبور خواهند کرد.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1329492

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =