لاریجانی: عده‌ای با منفی‌بافی ‌دل مردم را خالی می‌کنند/ وضعیت تحریم‌ها جدی است /ادب انتخاباتی باید رعایت شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عده‌ای تنها منفی‌بافی می‌کنند و دل مردم را خالی می‌کنند اما ملت ما در بدترین شرایط نیز عزم دشمن را شکستند بنابراین به‌جای منفی‌بافی وفاق را گسترش دهیم.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از آبرسانی به ۵۵ روستای استان کرمانشاه اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مهم در کشور آبادانی روستاهاست که در این فضای کشمکش‌های سیاسی همچنان ادامه داشته و از ابتدای انقلاب نیز که امام راحل(ره) دستور راه‌اندازی جهاد سازندگی را دادند فلسفه آن رفع محرومیت موجود در رژیم گذشته بود.

لاریجانی گفت: در رژیم پهلوی چند شهر آباد در کشور وجود داشت و مابقی شهرها و روستاها رها شده بودند و با وجود اینکه منابع نفتی بسیاری وجود داشت اما آبادانی وجود نداشت.

اهم اظهارات رئیس مجلس را به نقل از تسنیم بخوانید؛

*بعد از انقلاب راه‌سازی، آبرسانی و ایجاد شبکه بهداشت در دستور کار قرار گرفت و این در زمانی که جنگ را بر ما تحمیل کردند و تحریم‌هایی اعمال شد کار بزرگی بود.

*این اقدامات در شرایط سخت انجام شده و وضعیت تحریم‌ها جدی است،در چند سال اخیر در زمان بودجه منابعی تنها برای آبرسانی به روستاها تخصیص داده می‌شود و همین مجلس در چند سال اخیر بودجه‌ای برای آبرسانی به روستاها در نظر گرفت و از مقام معظم رهبری درخواست کردیم که اجازه دادند از صندوق برداشت شود و این کار مجلس بود.

*تا قبل از سال ۹۲ تنها ۹۰۰ هزار نفر از آب شرب استفاده می‌کردند و اکنون به‌برکت تصمیم مجلس این تعداد بسیار افزایش یافته است، از این سری تصمیمات در فضایی که شرایط سخت بود نمایندگان مردم اتخاذ کردند و در زمینه گازرسانی، توسعه مسائل بهداشت و درمان و سایر خدمات نیز اقداماتی انجام شده است.

*مشکلات باید با سازگاری بیشتری رفع و نیروهای خلاق و فعال حل شود، منفی‌بافی برای کشور سم مهلکی است و مردان کاری کسانی هستند که در شرایط سخت کار کنند.

*عده‌ای تنها منفی‌بافی می‌کنند و دل مردم را خالی می‌کنند اما ملت ما در بدترین شرایط نیز عزم دشمن را شکستند بنابراین به‌جای منفی‌بافی وفاق را گسترش دهیم.

*وقتی ملت ایران در مقابل این ستم بین‌المللی موفق می‌شود که وحدت داشته باشند و یکدیگر و نهادهای مهم کشور را تخریب نکنند.

*برای هر انتخابات نباید دستگاه‌های زحمت‌کش تخریب شوند، انتخابات مبارک است اما ادب انتخاباتی باید رعایت و برادرانه رفتار شود و تخریب نکنند.

*همه باید با هم به‌فکر مردم باشیم و مسئولان به مکان‌هایی بروند که مشکلات مردم بیشتر است، نظام جمهوری اسلامی در این شرایط سخت هم به‌خوبی کار می‌کند و رسانه‌ها این‌گونه اقدامات را باید انعکاس دهند.

*نمایندگان خوبی در استان کرمانشاه وجود دارد که همه افرادی پرتحرک و فعالی هستند، امید داریم با تلاش آن‌ها و کمک مجلس در بودجه ۹۹ در این دولت برخی از مشکلات استان برطرف شود.

2727

کد خبر 1329690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =