تفاهم‌نامه دوستی بین شهرداری تبریز و کاشان امضا شد

طی جلسه‌ای مشترک با حضور شهردار و رئیس شورای شهر تبریز و همچنین شهردار و رئیس شورای شهر کاشان تفاهم نامه‌ای با عنوان «دوستی» امضا شد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، شهردار و رئیس شورای شهر به منظور بازدید از طرح‌های شهرداری کاشان در احیا بافت تاریخی شهر به ویژه خانه های تاریخی راهی این شهر شده بودند که در نشستی مشترک با شهردار، مدیران شهری و اعضای شورای شهر کاشان، تفاهم نامه همکاری ما بین این دو شهر امضا کردند.

در متن این تفاهم نامه بر «هم افزایی در زمینه تبادل تجارب موفق و همکاری فی مابین در زمینه های فرهنگی، هنری، اجتماعی، علمی، عمرانی و اقتصادی میان دو شهرداری و ایجاد هماهنگی و برقراری ارتباطات میان دیگر نهادها» تاکید شده است.

اقدام به نامگذاری یکی از خیابان های تبریز به نام کاشان و به طور متقابل در شهر کاشان به نام تبریز، شناسایی، معرفی و توسعه فرصت‌های سرمایه گذاری، همکاری در برگزاری همایش‌ها و جشنواره، همکاری در خصوص تالیف و انتشار کتب و نشریات علمی و فرهنگی از جمله مفاد این تفاهم نامه است.

همچین در تفاهم نامه دوستی کاشان و تبریز تولید و اجرای برنامه‌های فرهنگی و محصولات رسانه‌ای مشترک، حمایت از توسعه صنایع دستی، حمایت از برقراری تورهای گردشگری و تبادل تجارب و اطلاعات در زمینه‌های مدیریت شهری، حمل و نقل، محیط زیست و... مورد تاکید قرار گرفته است.

این تفاهم نامه ۱۷ بند دارد که به امضای ایرج شهین باهر، شهردار تبریز، شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز، سعید ابراهیمی راد، شهردار کاشان و علی رسول زاده، رئیس شورای اسلامی شهر کاشان رسیده است.

براساس این گزارش، کاشان یکی از شهرهای تاریخی ایران است که با داشتن بیش از ۱۰۰خانه تاریخی به عنوان "شهر جهانی خانه های تاریخی" شناخته می‌شود که با اجرای طرح‌های موفقی از این طریق به درآمدزایی و توسعه گردشگری دست پیدا کرده است. با توجه به تعدد خانه های تاریخی در تبریز، این تفاهم نامه می تواند آغازگر همکاری های مفید و تبادل تجارب بین این دو شهر باشد.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1329814

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =