اظهارات واعظی درباره تیراندازی در نیزارهای ماهشهر، تبادل زندانیان با آمریکا و فرانسه و آخرین وضعیت لوایح FATF

رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: باید از همه ارگان‌ها و نیروهای امنیتی و انتظامی، از سپاه و بسیج تشکر کنیم که در زمان کوتاه اقدام خوبی انجام دادند و مردم هم کار بزرگ‌تر را انجام داده و در سراسر کشور به‌صورت میلیونی در میدان حاضر شدند.

به گزارش خبرآنلاین، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور امروز در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره لوایح مرتبط با FATF گفت: با مجلس و مجمع تشخیص نیز تعامل داریم، امیدواریم در شرایط خاص فعلی هم مجلس و هم مجمع تشخیص مصلحت نظام، به نوعی به مسئله لوایح مرتبط با اف. ای. تی. اف نگاه کنند که مشکل حل شود.

واعظی، درباره کم و کیف سفر رئیس جمهور به ژاپن هم گفت: دعوت رسمی بعد از سفر آقای آبه شینزو به تهران مطرح شد؛ همچنین، چون ایران به اجلاسی در مالزی دعوت شده است، اعلام کرده ایم بعد از این سفر اگر شرایط آماده باشد، آمادگی داریم به ژاپن سفر کنیم؛ الان احتمالا فرستاده ویژه ژاپن در تهران است و اگر هماهنگی‌ها انجام شود این سفر اواخر هفته آینده صورت می‌گیرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در این سفر پیام خاصی فرستاده می‌شود؟ گفت: پیغام خاصی نیست و تنها یک سفر دوجانبه است.

اهم اظهارات وی را در ادامه به نقل از تسنیم، ایسنا و ایلنا بخوانید؛

* برخی کشورها از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی و همچنین برخی کشورهای ارتجاع منطقه و برخی کشورهای اروپایی برای اتفاقاتی که در آبان‌ماه افتاد خیلی حساب بازکرده بودند و برنامه‌ریزی و مصاحبه انجام داده بودند.

* اینکه این اتفاقات در 48 ساعت پایان یافت، آنها را بهم ریخت و برای اینکه حرف‌های گذشته‌شان را اصلاح کنند به اظهاراتی که معلوم است پراکنده‌گویی بوده و پایه و اساسی ندارد متوسل شدند. ما اول باید از همه ارگان‌ها و نیروهای امنیتی و انتظامی، از سپاه و بسیج تشکر کنیم چون در زمان کوتاه اقدام خوبی انجام دادند و مردم کار بزرگ‌تر را انجام دادند و در سراسر کشور به‌صورت میلیونی در میدان حاضر شدند و مخالفت خود را با این‌گونه روش‌ها و تخریب‌ها اعلام نمودند. این حضور نشان‌دهنده اقتدار کشور، مردم و نظام است و دشمنان ما در مقابل منفعل شدند. ما کشورها را در این نوع شرایط، خوب می‌شناسیم و مراودات‌مان را بر همین اساس تنظیم می‌کنیم.

* { در پاسخ به سوالی درباره درخواست رئیس جمهور فرانسه پیرامون بازگرداندن دو زندانی فرانسوی در ایران}: اگر رئیس جمهور فرانسه تبادل فرانسوی‌هایی که در ایران بازداشت هستند را خواستار است، باید مراحلش در قوه قضائیه طی شود، وقتی مراحل طی شد، ما باید بگوییم نتیجه اش چه هست و به آن‌ها منتقل کنیم.

* { با اشاره به اینکه بحث تبادل زندانی‌ها چیز جدیدی نیست و در چهل سال گذشته با کشورهای مختلف انجام شده است}: راه تبادل زندانیان با هیچ کشوری بسته نیست، اما به این معنی نیست که اگر کسی در جایی خلاف کرد، قوه قضائیه به آن رسیدگی نکند.

* {در پاسخ به پرسشی درباره جزئیات اتفاقات نیزارهای ماهشهر}: بر اساس تصاویری که از این اتفاقات موجود است عده ای مسلح به نیروی انتظامی و مردم تیراندازی می کردند که این کار خیلی عجیبی است.

* در ماهشهر و عسلویه شاهد بودیم که اینها سنگربندی کرده بودند و اسلحه داشتند که این موضوع عجیبی بود؛ عده ای از کشته ها هم توسط همین ها انجام شده است.

* {در پاسخ به پرسشی درباره گزینه پیشنهادی رئیس جمهوری برای وزارت جهاد کشاورزی}: جانشین حجتی هنوز مشخص نشده است و بین افراد مختلف بررسی می کنیم.

*{در واکنش به سخنان انتخاباتی قالیباف و حملاتش به دولت روحانی}:من صحبت های آقای قالیباف را اصلا نشنیدم اگر این حرف ها را زده باشد ایشان باید به گذشته و عملکرد خود برگردد.

*این که نه خودش جوان است و نه عملکردی آنچنانی دارد. اگر عملکردی هم در شهرداری داشته خیلی روشن است. این همه بدهکاری که در آنجا به بار آورده با این دولت که در این تحریم ها این همه پروژه ها انجام می دهد قابل مقایسه نیست. 

*به نظر می رسد چون حرفی برای مردم ندارند و این گونه حرف زدن تبلیغات انتخاباتی است.

*به جای این که برنامه و سیاست های خود را بگویند و از خودشان حرف بزنند  فکر می کنندکه اگر به دولت حمله کنند مردم به آنها اقبال نشان می دهند در حالی که اشتباه می کنند چرا که مردم ما مردم فهیمی هستند و یادشان نرفته است که دیگران در مسوولیت بودند چه کار کردند بنابراین این روش ها جواب نمی دهد.

ادامه دارد.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1330107

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =