۱ نفر
۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
ورشکستگی قاچاق سوخت در کشور

صدا و سیما نوشت: مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی گفت: با راهبردهای اجرایی مبارزه با قاچاق، ۴ هزار میلیارد تومان در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.

مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در نشست کمیسیون هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اراک، گفت: سیاست‌گذاری این ستاد با احتساب دلارِ ۱۰ هزار تومانی، باعث شده که در مصرف سوخت کشور چهار هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی شود.
«محمودرضا افشاریان» افزود: با راهبردهای اجرایی اگرچه هنوز قاچاق سوخت به صفر نرسیده اما به حداقل میزان خود کاهش یافته است.
وی  ادامه داد: ارزیابی‌ها حاکی‌ است که امسال در الگوی استفاده از نفت و گاز ۲ درصد، نفت کوره ۱۷ درصد و نفت سفید ۱۷ درصد صرفه جویی شده‌است.
مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: میزان سوخت قاچاق پارسال در کشو روزانه حدود ۱۲ میلیون لیتر گزارش می‌شد که امسال با تدابیر اتخاذ شده به هشت و هشت دهم میلیون لیتر کاهش یافته است.
افشاریان افزود: با تداوم اجرای برنامه‌ها پیش‌بینی می‌شود که کاهش قاچاق سوخت تا پایان سال به پنج هزار لیتر برسد.
وی اظهار داشت: قاچاق سوخت در مرزهای زمینی پاکستان و سیستان و بلوچستان و در مرزهای دریایی حوزه هرمزگان و بوشهر انجام می‌شود که تمرکز بر کنترل این مناطق افزایش یافته است.
مدیرکل دفتر پیشگیری از قاچاق فرآورده‌های نفتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سهمیه‌بندی سوخت و صادرات اصل مهم در پیشگیری از قاچاق است.
افشاریان افزود: سامانه تجارت آسان از ۴۰ مورد شاخص به ۴۱۲ مورد اصلاح و باعث شده تا دست افراد سودجو کوتاه و سهمیه‌بندی براساس واقعیت تعیین شود.
وی اظهار داشت: هشت هزار پرونده صادرات فرآورده‌های نفتی مورد بررسی قرار گرفته است که ۸۸۸ پرونده آن قاچاق اعلام شده و در بررسی اولیه ۳۲۰ پرونده اعتراض به رای کارگروه داشتند.
افشاریان بیان کرد: از این رهگذر در بررسی مجدد ۱۷۰ پرونده آزمون انجام نگرفته است و ۳۰ مورد قاچاق گزارش شد.
۲۲۳۲۳۱
کد خبر 1330198

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =