تندیس ملی دانشجوی فداکار به حسین علیمرادی اهدا شد

در نهمین آیین اعطای تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران که در تالار فردوسی دانشکده ادبیات دانشگاه تهران و با حضور برخی مسئولان دانشگاهی و مدیران جمعیت هلال احمر برگزار شد، تندیس ملی فداکاری دانشجویان ایران به برخی از آنان اهدا شد.

به گزارش خبرآنلاین، در بخشی از این مراسم از خدمات مدرسه سازی جهادگر شهید  حسین علیمرادی( بنیانگذار و مدیرعامل موسسه دست یاری به دشتیاری)  و  دانشجوی کارشناسی ؛  ارشد حسابداری دانشگاه تهران تحلیل به عمل آمد و  تندیس افتخاری به همسر وی زهرا محمدی از موسسان و همکلاسی وی  اهدا شد .

زهرا محمدی همسر این شهید، هنگام دعوت برگزار کنندگان برای دریافت تندیس پشت تریبون رفت و گفت: حسین جوان ۲۴ ساله‌ای بود که از ۱۹ سالگی به سیستان پا گذاشت و برای آبادانی آن خطه کوشید و  جوانترین سمن مدرسه سازی کشور را تاسیس کرد و چندین مدرسه از خود به یادگار گذاشت.

همسر شهید علیمرادی ضمن انتقاد از مسئولان برگزاری مراسم گفت: متأسفم که بین شهدای این کشور تبعیض قائلند.  در آغاز مراسم از پدر و مادر شهید مدافع حرم که بسیار هم برای همه‌ی ما عزیز و محترمند؛ و من به احترام شان تمام قد کمر خم می کنم تجلیل می‌شود اما کسی مادر شهید علیمرادی را که در داخل مرزهای ایران جانش را برای آبادانی وطن فدا کرد؛  پشت تریبون ؛ یاد نمی کند . 

وی سپس از مادر و پدر شهید علیمرادی دعوت کرد تا روی سن بروند و تندیس دریافتی دانشجوی فداکار را به وی تقدیم کرد.

مادر شهید علیمرادی نیز طی سخنانی گفت: به‌نام همه‌ی شهدای ایران، به‌نام حسین(ع)، به‌نام همه‌ی دانشجویانی که فداکاری را سرلوحه‌ی خود قرار داده اند؛  از همه‌ی خیرین مدرسه‌ساز و دانشجویان جهادگر می‌خواهم تا به سمن دست‌یاری به دشتیاری کمک کنند تا پس از پسرم حسین بتوانیم راه او را ادامه دهیم و پروژه ساخت بیش از سیصد مدرسه در منطقه سیستان و بلوچستان را که آرزوی پسرم بود را  به ثمر برسانیم.

۴۷۴۷

کد خبر 1330282

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =