کدام فیلم‌ها در روز چهارم جشنواره سینماحقیقت به نمایش در می‌آیند؟

مخاطبان و علاقه‌مندان سینمای مستند در چهارمین روز از سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت می‌توانند به تماشای بیش از 50 فیلم بنشینند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بیش از ۵۰ فیلم مستند در شش سالن پردیس سینمایی چارسو از صبح روز پنج شنبه ۲۱ آذر روی پرده می‌روند.

سالن شماره یک
برنامه سالن شماره یک به این شرح است: مهدی که به دنیا آمد ساخته امیرمهدی حکیمی و حجت بامروت سانس ۱۴، قُرقبان به کارگردانی فتح‌الله امیری و نیما عسگری در سانس ۱۶، کرّار اثر محسن عقیلی و گلوله‌باران ساخته مرتضی پایه‌شناس و حسین مومن در سانس ۱۸، خسوف ساخته محسن استادعلی سانس ۲۰ در بخش مسابقه ملی و تشییع جنازه رسمی ساخته سرگئی لوزنبتسا در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره یک پردیس سینمایی چارسو نمایش داده می‌شوند.

سالن شماره دو
برنامه سالن شماره دو به این شرح است: بزرگداشت منوچهرطیاب و دکتر احمد ضابطی جهرمی در ساعت ۲۰، نمایش دو اثر از منوچهر طیاب کنش و واکنش ساخته نون هیترچ و نامیرا به کارگردانی سینا اوکاپکینا در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک در سانس ۲۲.

سالن شماره سه
خورشید در شرق غروب می‌کند اثر الکساندر بلینسکی و آگنه دوویدایتیته در بخش چشم‌انداز سینمای مستند کشورهای بالکان و بالتیک در ساعت ۱۰:۳۰ ، درد از آن من است ساخته فرشید اخلاقی و نیاز فوری به تازه کار اثر عثمان چاکر و زخم‌ها به کارگردانی دیدیه کروس در سانس ساعت ۱۴، کابل، شهری در باد اثر ابوذر امینی در سانس ۱۶، راننده‌ی ذاتی اثر دنیل فاره در سانس ۱۸، آندری تارکوفسکی. یک نیایش سینمایی اثر آندری تارکوفسکی در بخش پرتره، سانس ۲۰ و به سودوم خوش آمدید ساخته کریستین کرونس و فلوریان وایگن‌زامر در بخش آینه یک جشنواره: جشنواره مستند میلینیوم بلژیک سانس ۲۲ در سالن شماره سه نمایش داده می‌شوند.

سالن شماره چهار
برنامه سالن شماره چهار نیز به این شرح است: گل کوچیک ساخته امیر زوینی در بخش خارج از مسابقه سانس ۱۴، پدر بزرگ ساخته آرش رخشا و کاغذ پاره‌ها به کارگردانی بهزاد نعلبندی در بخش مسابقه ملی سانس ۱۶، تنها چند متر اثر حجت طاهری و ماهر ساخته مسعود دهنوی در بخش مسابقه ملی سانس ۱۸، و تن من  ساخته محسین همایونفر و خاطرات بادیه به کارگردانی ساسان فلاح‌فر در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۰، «خط نورانی» ساخته نادر فرجی و پرسنل اداره سوم به کارگردانی ایمان گودرزی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۲.

سالن شماره پنج
فیلم‌های در کنار هم ساخته سید مجتبی خیام‌الحسینی و راویج به کارگردانی صادق داوری‌فر در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۴، خانه روشنان اثر زهرا نیازی و من می‌خوام شاه بشم ساخته مهدی گنجی در بخش مستندهای کارآفرینی سانس ۱۶،  مهدی عراقی را بکش ساخته عبدالرضا نعمت‌اللهی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۱۸، عیسی به کارگردانی احمد شریف‌زاده  و زیر گنبد مینا ساخته بهروز ملبوس‌باف اصفهانی در بخش جایزه شهید آوینی سانس ۲۰ و سفر خاویر اِرو به کارگردانی خاویر کورکوئرا در بخش نمایش‌های ویژه سانس ۲۲ در سالن شماره پنج روی پرده می‌روند.

سالن شماره شش
در سالن شماره شش هم مستند نه کوچک نه بزرگ به کارگردانی محمدصادق رمضانی‌مقدم در بخش مسابقه ملی سانس ۱۴، ۱۳هزار قدم ساخته اشکان احمدی، آهسته و آرام به کارگردانی دلاور دوستانیان و عروسکان ساخته علی دلکاری در بخش مسابقه ملی سانس ۱۶، خانه سنگی ساخته محمدعلی یزدان‌پرست، آنها اثر رضا عبیات و قیچی به کارگردانی الناز دیبافر در بخش مسابقه ملی سانس ۱۸، آشو ساخته جعفر نجفی و واکَس چه اثر کامران حیدری در سانس ۲۰، هم‌نفس ساخته محمدحسن دامن‌زن و مهمانشهر اثر مهدی سقط‌چی در بخش مسابقه ملی سانس ۲۲ نمایش داده خواهند شد.

سانس‌های ویژه
همچنین سانس های ویژه و پرمخاطب چهارمین روز جشنواره به این شرح هستند:
فیلم زمستان است به کارگردانی مهرداد زاهدیان در سالن شماره یک
فیلم فورمن علیه فورمن به کارگردانی هلنا ترشکیوا و یاکوب هینا در سالن شماره دو
فیلم خط باریک قرمز به کارگردانی فرزاد خوشدست در سالن شماره چهار
فیلم تارهای ممنوعه به کارگردانی حسن نوری در سالن شماره پنج
فیلم جایی برای فرشته‌ها نیست به کارگردانی سام کلانتری در سالن شماره شش

۲۴۱۲۴۱
کد خبر 1330396

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =