یک قتل، یک جسد؛ دو محکومیت

محمدعلی نجفی برای دومین بار محکوم شد که به صورت عمدی همسرش، میترا استاد را به قتل رسانده است. این متن حکمی است که پس از برگزاری دور دوم دادگاه، به او ابلاغ شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بدشانسی های محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران و از چهره های مطرح اصلاحطلبان، گویی تمامی ندارد. او پس از آنکه برای بار دوم به اتهام قتل همسرش میترا استاد، پای میز محاکمه رفت، محکوم به تحمل مجازات قتل عمدی شد. قضات دادگاه کیفری یک استان تهران، باز هم رای دادند او گناهکار است.

محکومیت مجدد محمدعلی نجفی به قتل عمد همسرش در حالی اتفاق افتاد که او دارای یکی از بهترین تیم های وکالت در امور جنایی است. وکلایی که از او دفاع می کنند بارها ایرادات زیادی به تشخیص کارشناسان و نظر دادگاه وارد کردند. ولی ظاهرا تمام تلاش وکلای نجفی برای آزادی او حتی با سپردن وثیقه به جایی نرسیده و نجفی همچنان در بازداشت به سر می برد، چه برسد به اینکه از اتهام قتل عمد تبرئه شود.

توضیحات یکی از وکلای نجفی درباره صدور رای دادگاه در پایان دور دوم محاکمه از همان ابتدا هم نشان می دهد نمی توان انتظار داشت شهردار پیشین تهران به زودی از بند و حبس خلاصی پیدا کند. با این وجود، در نهایت، قاضی محمدی کشکولی، رای خود را صادر کرد و به نقل از یک روزنامه، متهم دوباره به زندان محکوم شد.

کانال روزنامه شرق درباره رای پرونده محمدعلی نجفی، شهردار پیشین تهران نوشت: رای محکومیت او به اتهام قتل همسر دومش، میترا استاد، از سوی شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران صادر شد.

 نجفی ۱۰ روز قبل و بعد از اخذ رضایت از خانواده استاد، به دلیل نقض حکم صادره در دیوان‌عالی کشور در شعبه ۹ دادگاه کیفری استان تهران یک‌بار دیگر پای میز محاکمه رفت. قضات شعبه ۹ نتیجه شور خود را انشا کردند.
این رأی با نظر اقلیت نیز همراه بوده که به صورت جداگانه نوشته شده است. گفته می‌شود نجفی به ۷ و نیم سال حبس محکوم شده است که ۶ سال قابل اجرا است.

این اطلاع رسانی مبهم در حالی انجام شد که روزنامه خبرجنوب پیش از آن، با تیتر درشت درباره سرنوشت جنجالی ترین پرونده جنایی سال اعلام کرده بود نجفی به ۶ سال زندان محکوم شده است.

اینطور که به نظر می رسد نجفی بار دیگر به عنوان قتل عمد همسرش به زندان محکوم شده است و این بار از جنبه عمومی جرم باید تحمل کیفر کند، چون اولیای دم میترا استاد پیش از این، گذشت خود را از حق قصاص نجفی اعلام کرده بودند که جزییات شرایط اعلام این گذشت همچنان مبهم باقی مانده است.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1330415

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 10
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۲۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  0
  از ابتدا معلوم بود که محکومیتی سیاسی است.
 • IR ۲۳:۵۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
  0
  هر کسی یک لحظه ممکنه لغزشی داشته باشه و آقای نجفی هم ازین قاعده مستثنی نیست.در هر صورت سابقه مثبت وزارت و مدیریت و اخلاقی ایشون که اتفاقا در این مدت بیشتر مورد توجه قرار گرفته از ذهن ها پاک نمی شه خدا عاقبت به خیرشون کنه.
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  1
  اگر به دلایل سیاسی و فعالیت اصلاحطلب وترساندن خانواده و وعده پول کلان و خانه در سعادت اباد انها را راضی کنند ازاد خواهد شد و فرد دیگری را باز خواهد کشت و همین قضیه تکرار خواهد شد؟
 • باقری IR ۰۴:۳۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  2
  شما از قانون سر در نمی آورید؟ یکی از همسایگان ما قتل مرتکب شده بود بعد از یکسال رضایت گرفت، اما بار دیگر دادگاه تشکیل شد همسایه مون از لحاظ جرم عمومی قتل به هفت سال زندان محکوم شد، این قانون هست حالا چه همسایه ما باشد چه نجفی، شما طوری متن را نوشتید که قوه قضاییه را زیر سوال بردید و می خواستید نجفی یه شبه بدون محاکمه جرم عمومی قتل آزاد شود، خبرگزاری شما فقط نگاه ساسی بازی دارد.
 • ۰۸:۴۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0
  دادگاه اصولگرا متم اصلاح طلب
 • ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  2
  خدا رحمت کنه پدرومادر صادر کننده های حکم رااگرچه بازهم ارفاقاتی شده ولی واقعا اگر عدالت رعایت نشه دیگه دراین جامعه نمیشه نفس هم کشید.
 • IR ۱۵:۲۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0
  حتما باید دلیلی داشته باشه که خانواده مقتول گذشت کنن برای رضای خدا گذشت کردن این مبهم بودن نداره خواهشا مطلب چرت نزارین
 • جهان IR ۱۹:۰۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  1
  بدشانسی؟!!!! عجب کلمه ای یارو مرتکب قتل عمد شده
 • اشرف IR ۲۳:۴۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۲
  0
  بنظرمن قصاص درست نیست
 • عبدالغنی IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
  0
  نظر من این است که من هواپیما را سوار بشم