کاربران خبرآنلاین درباره آزادی دکتر سلیمانی چه گفتند؟

کاربران خبرآنلاین در پاسخ به یک نظرسنجی درباره آزادی دکتر سلیمانی و بازگشت او به میهن، این اقدام را مثبت و خوب و برخی آن را بی تاثیر دانستند.

به گزارش خبرآنلاین، با تلاش‌ها و پیگیری‌های این وزارتخانه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرایند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس، دکتر مسعود سلیمانی استاد دانشگاه‌های ایران که به اتهام واهی دور زدن تحریم‌های غیرقانونی آمریکا بازداشت و بیش از یکسال در آمریکا زندانی بود، آزاد شد و 16 آذرماه به میهن بازگشت.

 روند آزادی سلیمانی با تلاش‌ها و پیگیری‌های وزارت امور خارجه و همکاری نهادهای امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران و در یک فرآیند دیپلماتیک با همکاری دولت سوئیس، صورت گرفت. در این روند همچنین با تصویب شورای عالی امنیت ملی و همکاری و موافقت نهادهای قضایی و امنیتی «ژائو وانگ» شهروند آمریکایی که به جرم جاسوسی در حال گذراندن دوران محکومیت خود در ایران بود با رأفت اسلامی آزاد و تحویل مقامات سوئیسی برای بازگشت به آمریکا شد.

در همین حال کاربران خبرآنلاین در پاسخ به این سوال که آیا تبادل زندانیان از سوی دو کشور در راستای کاهش تنش ها صورت گرفته است نظراتشان را بیان کردند.

برخی از کاربران خبرآنلاین بازگشت دکتر سلیمانی را مثبت ارزیابی کردند. کاربری بی نام برای خبرآنلاین نوشته است: خوبه. امیدوارم آغازی برای رفع مشکلات و اختلافات باشه تا مردم هم ازین همه فشار خارج شوند.

کاربری دیگر نوشت: قطعا قدم مثبتیه انشاالله که بهتر بشه.

حسنعلی نیز نوشت: این عکس نشان می دهد برخی کارها یا چیزها در حال انجام است و دو طرف در حال برداشتن قدم هایی برای حل مناسبات هستند ولی مهمترین گان بخش اخر این روند است که باید دید ایا با فراست و ذکاوت ایرانی همراه می شودیا خیر به امید سربلندی ایران.

کاربر بی نام نوشت: هرچی که هست یه قدم مثبت برای کاهش تنشه باید به فال نیک گرفت.

مخاطب دیگری نیز این اقدام را  پالس مثبتی در راه باز شدن مذاکره می داند.

مخاطب دیگری به نام عباس نوشت: انسانهای بیگناه نباید واسطه بازیهای سیاسی میان کشورها قرار گیرند.شاید این امر درتفکرات سیاسی ماکیاولی غربی ها مورد استفاده قرار گیرد ولی در تفکرات سیاسی ودینی اسلامی جایگاهی ندارد وبرای رسیدن به هدف مقدس نمی توان از روشهای غیر مقدس وغیر اخلاقی سود وبهره برد.سیاست اسلامی مبتنی براخلاق اسلامی است وچنانچه ما از روشهای غیر اخلاقی در سیاست وروابط بین الملل استفاده کنیم پس فرق ما با سیاست غیر اخلاقی غربیها چیست؟ما باید معرف اخلاق اسلامی به جهان باشیم ودنیا وسیاسیونی را که به اخلاق در سیاست اعتقاد ندارند آموزش دهیم تا دست از روشهای غیر اخلاقی وغیر انسانی خودبردارند نه اینکه ما هم همپای آنان مروج بی اخلاقی درسیاست باشیم.ایران باید در پیدا شدن رابرت لوینسون هم تلاش وهمکاری کند تا خانواده این زندانی پس از سالها از نگرانی نجات یابندحتی اگر این فرد یک نیروی امنیتی کشور خود بوده باشدهمانند ما که برای اقتدار وامنیت کشور خود تلاش می کنیم.

مشروح کامنت های را اینجا بخوانید.

310311

کد خبر 1330473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =