۰ نفر
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۲
اعلام زمان افتتاح ایستگاه مولوی

مهر نوشت: مدیر عامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) از افتتاح ایستگاه مترو مولوی در هفته آتی خبر داد و گفت: با افتتاح ایستگاه مولوی بار ترافیکی محله مولوی کاهش خواهد یافت.

 علی امام از افتتاح ایستگاه مولوی در هفته آتی خبر داد و گفت: این ایستگاه در خط ۷ مترو تهران قرار دارد که از نظر کاهش بار ترافیکی در منطقه شلوغی همانند منطقه ۱۲ و بازار اثرگذاری چشم گیری خواهد داشت.

او ادامه داد: ایستگاه متروی مولوی در مجموع دارای ۲ ورودی است که در روز افتتاح ورودی جنوبی آن با پله برقی به بهره برداری می رسد.

مدیرعامل شرکت مترو تاکید کرد: یک ماه پس از این افتتاح، ورودی شمالی این ایستگاه نیز همراه با آسانسورهای  ورودی شمالی و جنوبی به بهره برداری می رسد.

امام با اشاره به این که ایستگاه مولوی ۱۱ هزار مترمربع زیربنا دارد، خاطرنشان کرد: طول سکو در این ایستگاه ۱۶۰ متر است و تمامی موارد ایمنی برای بهره برداری در آن رعایت شده است.

 مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو) با اشاره به یکی از مهم ترین ویژگی های ایستگاه مولوی از نظر ایمنی عنوان کرد: در این ایستگاه « مسیر سبز» تعبیه شده است تا در صورت وقوع بحران های احتمالی در تونل، مسافرها امکان دسترسی به سطح زمین از طریق پله های اضطراری را داشته باشند.

  خط ۷ مترو تهران با ۲۲ ایستگاه، ۲۷ کیلومتر طول دارد و ایستگاه مولوی یازدهمین ایستگاهی است که در این خط افتتاح می شود.

این خط از ورزشگاه تختی آغاز شده و با عبور از شرق به غرب پایتخت از شریان های اصلی شهر عبور کرده و به میدان کتاب در سعادت آباد ختم می شود.

تاکنون ایستگاه های میدان صنعت، شهید نواب صفوی، تربیت مدرس، رودکی، کمیل، بریانک، هلال احمر، مهدیه، میدان محمدیه و بسیج از این خط به افتتاح رسیده است.

۴۷۴۷
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1331001

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =