آلودگی هوا در البرز به مرز هشدار می‌رسد

ایسنانوشت:سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری البرز گفت: از امروز تا روز دوشنبه ۲۵ آذرماه، غلظت آلاینده های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت استان البرز افزایش می‌یابد.

محمدرضا فلاح نژاد با اعلام این خبر گفت: ‌با توجه به اطلاعیه  اداره کل هواشناسی استان مبنی بر جو پایداری هوا در دشت البرز مرکزی و کلانشهرهای استان و افزایش غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت ‌از روز شنبه ۲۳ آذر تا دوشنبه ۲۵ آذر مورد انتظار است، طوری که طی ‌روزهای آینده کاهش سطح کیفیت هوا تا حد هشدار برای گروه‌های حساس و بالاتر مورد انتظار است.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری با تأکید بر لزوم حفظ آمادگی اعضاء ستاد مدیریت بحران در شهرستان‌ها گفت:  ‌فرمانداران و روسای ستاد مدیریت بحران در  شهرستان‌ها آمادگی خود را حفظ کنند.

وی بر اجرای مصوبات کارگروه اضطرار کاهش آلودگی هوا تاکید کرد و افزود:  اقدامات بازدارنده و بلادرنگ از جمله صدور پیش آگاهی از طریق رسانه‌های محلی‌(‌استانی و شهرستانی‌) جهت خودداری از تردد غیر ضروری همشهریان عزیز انجام گیرد.

وی گفت: ‌کلیه افراد دارای بیماری‌های قلبی، تنفسی، سالمندان و کودکان  در سطح شهر(‌شهرهای پرجمعیت و صنعتی‌) و محدوده پرترافیک تردد نکنند.

46

کد خبر 1331117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =