۰ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
چگونه از طلا و جواهر خود مراقبت کنیم؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که نحوه نگهداری شما از طلا و جواهرات به چه میزان در تلالو و جلای آنها تاثیر دارد؟ مسلم است اگر طلا و جواهرات به حال خود رها شوند نه زنگ می زنند و نه دچار لکه می شوند، اما طلا و جواهری که همیشه همراه شماست و در هیچ شرایطی از خود جدا نمی کنید، ممکن است با عوامل خارجی نظیر چربی بدن، کف صابون، روغن غذا و غیره کثیف شود و دیگر مانند روز اول جلوه گری نداشته باشد. 

بنابراین برای اینکه یک طلای زیبا و درخشان داشته باشید که در طول زندگی به آن ببالید باید به فکر مراقبت از آن هم باشید.

قبل از استحمام یا شستشو با مواد شوینده ی شیمیایی طلا و جواهر را از خود جدا کنید. صابون و مواد شوینده ی شیمیایی می تواند طلای شما را مات و کدر کند که در این صورت احتیاج به شستشو و تمیز کردن مکرر پیدا می کند.

باید توجه کنید که طلا یک فلز حساس است که به راحتی دچار خش می شود، بنابراین قبل از استفاده از شوینده هایی که خاصیت خورنده دارند انواع زیورآلات طلا همچون انگشتر طلا، دستبند طلا، النگوی طلا، پلاک طلا و ...  را خارج کنید. کلر هم برای طلا بسیار مضر است و اگر طلا به طور دائم در معرض کلر قرار بگیرد مات و بدرنگ می شود. بنابراین قبل از رفتن به استخر حتما طلا را از خود جدا کنید.

با دقت بسیار با جواهرات خود به خصوص آنها که ظریف تر هستند برخورد کنید چراکه احتمال خم شدن یا از شکل خارج شدن آنها وجود دارد. 

در صورتی که قطعه ی طلای شما درخشش خود را از دست داده باشد، با یک تکه دستمال نرم آنرا جلا بدهید. این کار ساده می تواند برای برگرداندن جلای طلای شما کافی باشد و احتیاج به انجام کارهای دیگری پیدا نکند. 

از آنجایی که با گذشت زمان قیمت خرید طلا و جواهر همچنان رو به افزایش بوده است و همین طور این فلز گرانقیمت به عنوان زینتی برا شما محسوب می شود، دانستن این اطلاعات در مورد نحوه نگهداری از انواع زیورآلات طلا می تواند به شما کمک کند تا طلا و جواهرات خود را بدون هیچ آسیب نگهداری نمایید.

2121

کد خبر 1331322

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =