۱ نفر
۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
کشف ۶۵۷ کیلوگرم تریاک در استان تهران

ایسنا نوشت: رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از کشف ۶۵۷کیلوگرم تریاک در دو عملیات و دستگیری سه تن در این زمینه خبر داد.

سرهنگ محمد بخشنده در باره یکی از این عملیات‌ها باره اظهار کرد: چندی پیش اطلاعاتی رسید مینی بر اینکه یکی از قاچاقچیان حرفه‌ای مواد مخدر از استان‌های جنوبی کشور مقداری مواد مخدر خریداری و در مخفیگاهش واقع در شهریار پنهان کرده است. در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران پلیس قرار گرفت.

وی با بیان اینکه تحقیقات پلیسی در این زمینه آغاز شد و طبق بررسی‌ها مشخص شد که اطلاعات به‌دست آمده صحیح است گفت: در همین زمان مشخص شد که متهم علاوه بر اینکه مقدار موادمخدر در مخفیگاهش پنهان کرده است، قصد دارد در فرصت مناسبی مواد مخدر خریداری شده را به شهر تهران منتقل کند و بفروشند. پس از آن نتیجه به‌دست آمده از تحقیقات در اختیار مقام قضائی قرار گرفت، دستور دستگیری متهم و بازرسی از مخفیگاهش به دست آمد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت: با صدور دستور مقام قضایی تیمی از ماموران عملیات پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت به شهر شهریار اعزام و مخفیگاه متهم را در شهرستان شهریار شناسایی و تحت مراقبت های ویژه پلیسی قرار دادند. مراقبت های ویژه پلیسی ادامه داشت تا اینکه روز ۲۰ آذرماه ماموران اعزامی پس از اینکه از حضور قاچاقچی مواد مخدر در مخفیگاهش، اطمینان حاصل کردند برای دستگیری وی وارد عمل شدند.

سرهنگ بخشنده ادامه داد:‌ ماموران اعزامی در یک عملیات پلیسی مشترک با پلیس شهریار، سوداگر مرگ را دستگیر و در بازرسی از آن محل، مقدار ۲۵۲ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک کشف کردند. همچنین تحقیقات پلیسی در خصوص این پرونده نیز ادامه دارد جزئیات پرونده ادامه دارد.

وی در ادامه درباره پرونده دیگری که طی آن حدود ۴۰۵ کیلوگرم تریاک کشف شده است، گفت: در این پرونده هم با به دست آمدن اطلاعاتی درباره ترددهای مشکوک دو تن از مالکان یک سوله‌ حوالی خیابان خاوران، بررسی موضوع در دستورکار گرفت و مشخص شد این افراد هنگام تاریکی هوا کالاهایی را جابه‌جا می‌کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر اضافه کرد این سوله تحت مراقبت های ویژه ماموران معاونت پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت و طی آن مشخص شد در این مکان افراد مشکوکی تردد دارند و در ساعات پایانی شب و نیمه های شب با استفاده از تاریکی هوا، کالاهایی را در سوله تخلیه یا بارگیری می‌کنند، بنابراین نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مقام قضائی قرار داده شد و دستور دستگیری متهمان و بازرسی از انباری اخذ شد.
سررهنگ بخشنده با تاکید بر اینکه مراقبت های ویژه ادامه داشت تا اینکه ماموران عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر ساعت ۱۶ روز سه شنبه ۲۰ آذرماه با اطمینان حاصل کردند که مالکان سوله داخل انبار حضور دارند گفت: پس از آن ماموران برای دستگیری متهمان و بازرسی از داخل سوله وارد عمل شدند. در این عملیات دو سوداگر مرگ دستگیر و مقدار ۴۰۵ کیلو تریاک از آن محل کشف شد.


بخشنده در پایان با بیان اینکه هر دو متهم به همراه مواد مخدر کشف شده به مقر پلیس مبارزه با مواد مخدر مختلف انتقال یافت، گفت: کشف جزئیات پرونده در دستور کار قرار دارد.

۲۳۵۲۱۲

کد خبر 1331453

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =