ساخت مسجد در مناطق پرجمعیت دردستورکار قرار گیرد

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به نبود مسجد در برخی از مناطق این استان گفت: برای رفع این مساله باید نیازسنجی و اولویت‌بندی مناطق انجام گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری، اقبال عباسی روز یکشنبه در جلسه ستاد هماهنگی امور مساجد این استان افزود: در ابتدا باید مناطقی که دارای جمعیت بیشتری است و احداث مسجد در این مناطق نسبت به سایر مناطق ضروری‌تر است، در دستورکار قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این مناطق چنانچه زمین دولتی وجود داشته باشد از همین محل زمین مورد نیاز برای احداث مسجد تامین شود و چنانچه زمین دولتی وجود نداشت می‎توان از خیران و کمک‌های مردمی یاری گرفت.

عباسی تصریح کرد: پیش‌بینی شده بود در بحث مسکن مهر، در هر سایتی که مجموعه راه و شهرسازی تعهد دارد ساخت و ساز امور روبنایی همچون مدرسه، مسجد انجام شود اما در برخی مناطق مسکن مهر استان مسجد ایجاد نشده است.

استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به نقش مسجد در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، اظهار داشت: مسجد از گذشته به‌عنوان یکی از کانون‌های مهم در فعالیت‌های مردمی به شمار می‎رود و بخش زیادی از فعالیت‌های انقلاب درون مسجد شکل گرفت.

عباسی افزود: بخشی از مسائل امروز جامعه ما به علت کم‎رنگ شدن نقش مسجد در حوزه‌های مختلف ازجمله مطالبه فرهنگی و اجتماعی است از همین رو نیازمند آسیب‌شناسی و ریشه‌یابی این  موضوع هستیم.

وی همچنین به اجرای طرح هر مسجد یک حقوقدان در استان اشاره کرد و افزود: این طرح با وجود اینکه نیازمند بررسی و هماهنگی بیشتری است اما می‌تواند در خدمات‎رسانی به مردم به ویژه در مناطق محروم‎تر گام موثری باشد

46

کد خبر 1331464

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =