توصیه حبیب به رونالدو درباره بازنشستگی

تسنیم نوشت:ستاره UFC‌ به کاپیتان تیم ملی پرتغال درباره انتخاب زمان پایان دادن به دوران بازیگری‌اش یک توصیه کرد.

حبیب نورماگمدوف، ستاره روس مبارزات آزاد (UFC) یکی از افرادی است که با کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی تیم فوتبال یوونتوس‌، رابطه دوستانه‌ای دارد. با این حال او درباره کاپیتان 34 ساله تیم ملی پرتغال اظهارنظری انجام داد که شاید به مذاقش خوش نیاید.

حبیب در پاسخ به سؤالی درباره احتمال ادامه پیدا کردن دوران بازیگری رونالدو تا 40 سالگی، به نشریه راشا تودی گفت: باید در زمانی مناسب بازنشسته شد، قبل از آنکه یکی دیگر جایگاه شما را بگیرد. خب، می‌دانید، وقتی که شما در تمام طول زندگی‌تان به حرفه‌ای مشغول بوده‌اید، سخت است که آن را رها کنید. با این حال اینکه شما بخواهید بازنشسته شوید یا نه مهم نیست چون سرانجام زمانی می‌رسد که حتی اگر خودتان نخواهید ورزش را رها کنید، ورزش شما را رها می‌کند. اگر در زمان مناسب تصمیم به بازنشستگی نگیرید، عقب می‌افتید چون خواه ناخواه قهرمانانی جدید، افرادی جوان‌تر و باانگیزه‌تر از شما خواهند بود. یک ورزشکار در سال‌های پایانی دوران کاری‌اش مانند روزهای اول انگیزه ندارد و دیگر از آن عطشی که در آغاز کارش داشت خبری نیست.

حبیب افزود: هیچکسی نمی‌تواند تا ابد در اوج بماند. به همین دلیل خیلی مهم است که شما در زمان مناسب تصمیم به این کار بگیرید. شاید الان بدن‌تان هنوز واکنش خوبی نشان بدهد اما چه کسی می‌داند، خیلی زود ممکن است اوضاع تغییر کند. کریستیانو الان چند ساله است؟ 34؟ در 35 سالگی دیگر شما نمی‌توانید همان واکنش‌ها و فرم فیزیکی سابق را داشته باشید. فرقی هم نمی‌کند که شما کریستیانو باشید یا حبیب چون بالاخره یک روز یکی جای شما را می‌گیرد. توصیه من به کریستیانو که در مورد خودم نیز صدق می‌کند این است که به موقع بازنشسته شود.

رونالدوی 34 ساله که تابستان سال 2018 به یوونتوس پیوست، با این تیم قراردادی 4 ساله بسته که پایان آن سال 2022 است.

251 251

کد خبر 1331735

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =