روایتی دست اول از توقیف تنها فیلم فردین پس از انقلاب

سعید مطلبی می‌گوید فیلم «برزخی‌ها» در تبریز ۲۴ ساعت نمایش بود. دو ساعت تعطیل می‌کردند برای اینکه دستگاه‌ها زیاد آسیب نبیند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سعید مطلبی درباره توقیف فیلم «برزخی‌ها»‌ با بازی فردین، ناصر ملک‌مطیعی و ایرج قادری گفت: «اصلش این بود که این آقا نویسنده بود و دوست داشت کارگردان هم بشود ولی اگر مثلا ایرج قادری کارگردان بود این نمی‌توانست کارگردان شود. اگر من فیلمنامه‌نویس بودم کسی از او فیلمنامه نمی‌خرید. شروع به جوسازی کردند تا اکران «برزخی‌ها». «برزخی‌ها» در تبریز ۲۴ساعت نمایش بود. دو ساعت تعطیل می‌کردند برای اینکه دستگاهها زیاد آسیب نبیند.

اینها جلوی سینماها تجمع کردند  و شروع به سروصدا کردند. نخست وزیر وقت داشت به مجلس می‌رفت؛ از همین خبرنگارهایی که هدایت می‌شوند و سوال به آنها می‌دهند که بپرسند، پرسید یک فیلمی الان روی پرده است که نویسنده‌اش خواسته بگوید آدم‌هایی که در جبهه می‌جنگند مشکل دارند. ما اصلا قبل از اینکه جنگ شروع بشود این فیلم را ساختیم. روزی که فیلم تمام شد از شیراز داشتیم حرکت می‌کردیم گفتند فرودگاهها بسته شد، با اتوبوس برگشتیم. یعنی روزی که «برزخی‌ها» تمام شد عراق فرودگاهها را زد.

این خبرنگار گفت نویسنده می‌خواسته این را نشان بدهد که تعدادی دزد و قاچاقچی و ... در جبهه‌ها می‌جنگند. ایشان هم گفتند اینها باقیمانده روشنفکرهای قراضه هستند که به زودی به زباله‌دان تاریخ سپرده خواهند شد. بعد هم به مجلس رفتند و بعد هم «برزخی‌ها» را پایین کشیدند. آن آقایی که گفتم با ایشان نزدیک بود و آنها ذهن این افراد را خراب می‌کردند و گرنه حکومت کاری نداشت.»

متن کامل گفتگوی خواندنی با سعید مطلبی نویسنده و فیلمساز کهنه‌کار

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1331748

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • اهل منطق IR ۱۴:۰۱ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۵
    12
    این شتریست که در خانه مسببین هم خواهد نشست