خانه‌تکانی در حزب نتانیاهو/ صدها نفر از لیکود اخراج شدند

ایرنا نوشت:به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» صدها نفر از اعضای حزب لیکود که به علت فساد مالی «بنیامین نتانیاهو» رهبر این حزب و نخست وزیر رژیم صهیونیستی با وی مخالف هستند، از لیکود اخراج شده اند.

تارنمای این روزنامه افزود، تصمیمی مبنی بر اخراج برخی از اعضای لیکود گرفته شده و برخی از افراد اخراجی نسبت به این وضعیت واکنش نشان داده اند.

«مایکل کلینر» رئیس دادگاه درون حزبی لیکود مدعی شده که تصمیم برای اخراج این اعضا مدت ها پیش از مقرر شدن زمان برگزاری انتخابات درون حزبی صورت گرفته است.

پس از اعلام جرم علیه نتانیاهو از سوی دادستانی کل رژیم صهیونیستی انتقادها علیه وی که در دو دوره در تشکیل کابینه نیز شکست خورده بود، افزایش پیدا کرد. به همین دلیل برخی از اعضای حزب لیکود که چهره شاخص آنها «گیدعون سعر» بود، برای تعیین رهبر خواستار برگزاری انتخابات درون حزبی شدند. این انتخابات در تاریخ ۲۶ دسامبر (۵ دی) برگزار خواهد شد و رقبای اصلی برای کسب کرسی رهبری حزب، نتانیاهو و سعر هستند.

به گفته کلینر، اعضای اخراجی نیازی به شرکت در انتخابات ندارند و دارای گرایش های چپ هستند.

یک گروه با نام لیکودهای جدید که مخالف نتانیاهو هستند پیش از انتخابات درون حزبی لیکود شروع به عضو گیری از طریق سایت کرده است. «نیر هرشمن» یکی از مدیران این گروه گفت که آنها همانند اشتازی (پلیس مخفی آلمان شرقی) مراقب مردم هستند و لیکود باید پاکسازی شود.

وی اعلام کرد که بیش از ۱۰ هزار نفر از طریق گروه های مختلف عضو حزب لیکود هستند. هرشمن گفت: آنها سعی دارند هرکسی که قادر به تاثیرگزاری در انتخابات است را اخراج کنند.

طبق این گزارش تعداد افراد اخراج شده از لیکود صد نفر اعلام شده است. اما با توجه به گفته های هرشمن، ممکن است جلوی حضور چند هزار نفری این اعضا در انتخابات گرفته شود.

تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی پس از دو دور شکست شرایط پیچیده ای را دنبال می کند و یکی از گره های کور آن حضور نتانیاهو در راس حزب لیکود است. حزب میانه «آبی و سفید» ائتلاف با حزب لیکود را مشروط به کناره گیری نتانیاهو از رهبری این حزب اعلام کرده است.

طبق گزارش روزنامه جروزالم پست، «حیم کاتص» روز یکشنبه حمایت خود را در انتخابات درون حزبی لیکود از گیدعون سعر اعلام کرد و تعداد حامیان وی را افزایش داد. این درحالی است که طی دیروز و امروز سعر توانسته حمایت چند تن دیگر از اعضای حزب لیکود را به دست آورد.

23311

کد خبر 1331945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =