افتتاح بزرگ‌ترین نماد فلسطین در تونس / عکس

خبرگزاری ابنا نوشت: بزرگ‌ترین نماد فلسطین در شهر الکرم تونس افتتاح شد.شهرداری الکرم در شمال تونس به مناسبت روز جهانی همبستگی با فلسطین، بزرگ‌ترین نماد فلسطین در جهان اسلامی و عربی را افتتاح کرد که این نماد شامل 3 میدان عمومی است.

این نماد شامل سه میدان می‌شود که میدان نخست، به نام میدان «الحق الفلسطینی» نام‌گذاری شده و شامل چندین نقاشی دیواری است که مبارزات ملت فلسطین را به تصویر می‌کشد.

میدان دوم میدان «باب المغاربة»(از مشهورترین درب‌های ورودی مسجدالاقصی) نام دارد که در آن باب المغاربه در بخش قدیمی قدس اشغالی به تصویر کشیده شده است.

میدان سوم نیز به نام مهندس تونسی «محمد الزواری» که سه سال پیش در مقابل منزل خود در شهر «صفاقس» ترور شد و مقامات تونسی موساد را مسئول ترور وی معرفی کردند، نام‌گذاری شده است.

شهید الزواری از فرماندهان گردان‌های قسام و یکی از مهندسان و طراحان پهبادهای این گردان‌ها به نام ابابیل بود.

«فتحی العیونی» رئیس شهرداری شهرک الکرم در شمال شرق پایتخت تونس با بیان این که ما نیاز داریم مسئله فلسطین را در میان امت عربی و اسلامی نهادینه کنیم، درباره افتتاح این نماد گفت: می‌خواستیم با روشی جدید و به دور از روش‌های سنتی به مسئله فلسطین بپردازیم.

وی افزود: ما با هدف جاودانه‌کردن آرمان و مبارزه ملت فلسطین در قلوب مردم تونس، اعراب و مسلمانان بزرگ‌ترین نماد فلسطین را افتتاح کردیم.

العیونی با اشاره به این که بدون آزادی قدس، شرافت و آزادگی معنایی ندارد، تأکید کرد: تا زمانی که ملت فلسطین در اشغال رژیم صهیونیستی به سر می‌برد، ملت عرب نمی‌تواند احساس افتخار و شرافت کند.

«هائل الفاهوم» سفیر فلسطین در تونس، اکرار نوزابهاکتی، سفیر اندونزی در این کشور و علی اونانیر، سفیر ترکیه در تونس در مراسم افتتاح نماد فلسطین حضور داشتند.

2323

کد خبر 1331958

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =