صالحی امیری:چه معنی دارد یک مربی وقتی تیمش در کورس قهرمانی است، کشور را ترک کند؟

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: برای تداوم ورزش باید همه صاحب‌نظران و نخبگان را در این قطار داشته باشیم‌.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛سید رضا صالحی امیری در دومین نشست هم‌اندیشی اعضای کمیسیون‌های ورزشی کمیته ملی المپیک گفت:« انتخاب علی‌نژاد در سمت سرپرستی معاونت ورزش قهرمانی را تبریک می‌گویم و باور دارم وی با جدیت و خلاقیت منشأ اتفاقات خوب خواهد بود.برای تداوم ورزش باید همه صاحب‌نظران و نخبگان را در این قطار داشته باشیم‌. ما نیازمند بازنگری در الگوی مدیریت ورزش کشور هستیم و باید از همه ظرفیت‌های فرهنگی، اقتصادی، ورزشی و سیاسی استفاده کند و اگر نگاه ما بر حذف باشد، راه به جایی نخواهیم برد.

صالحی امیری ادامه داد:«بهداد سلیمی مدتی کام ملت را شاد کرد اما وقتی ماندگار می‌شود که مرام و معرفت قهرمانی از وی باقی بماند.»وی خطاب به اعضای کمیسیون‌های کمیته ملی المپیک عنوان کرد:« پروژه طراحی الگوی توسعه وررش قهرمانی در افق 1424 باید توسط این دوستان نوشته شود و یک برنامه جامع با  رویکرد گفتمان محوری باید طراحی شود. کمیسیون اخلاق برای اولین بار منشور اخلاق را در ورزش ایران پایه‌گزاری کرد. کمیسیون اخلاق به صورت مستقل عمل خواهد کرد واین به پاکسازی و پیرایش ورزش کشور از نقاط سیاه کمک می‌کند.کمیسیون آموزش و پژوهش فعال شده است. کمیسیون بین‌الملل هم از ظرفیت‌های خوبی استفاده کرده و فرصت‌های کسب کرسی را رصد می‌کند و بر روی تهدیدها و رفع تهدیدها بررسی می‌کند.یک روی ورزش تلاش برای کسب سکو و سکه است و روی دیگر آن بعد اخلاقی و قهرمانی. کمیسیون ورزشکاران باید فعال‌تر شود، چرا که IOC توجه ویژه به این بخش دارد. قول می‌دهم در آینده جوانان سکان هدایت کمیته را در دست بگیرند.»

وی در پایان گفت:«شاهد بد اخلاقی‌ها در ورزش هستیم. متاسفانه اتفاقات مربیان خارجی و فوتبال را شاهدیم. باید روح اخلاق در فوتبال دمیده شود. سکوها باید نماد اخلاق و بازیکنان و مربیان نماد اخلاق باشند. چه معنی دارد مربی در انتهای لیگ و در شرایطی که تیم در کورس قهرمانی است، کشور را ترک کند. این نشان می‌دهد درگیر حاشیه‌ها هستیم و باید از حاشیه به متن برویم‌.»

251 251

کد خبر 1332079

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =