آخرین نظرسنجی درباره محبوبیت ترامپ/ 4 نامزد معروف چقدر رای دارند؟

فارس نوشت: پیمایش افکارسنجی جدید درباره اقبال عمومی به نامزدهای دموکرات و جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا نشان می‌دهد که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور فعلی این کشور جلوتر از بقیه قرار دارد.

به نوشته وبگاه «آکسیوس» این نظرسنجی را که به‌صورت مشترک دانشگاه «سافولک» و روزنامه «یو. اِس. آ. تودی» اجرا کرده‌اند، نشان می‌دهد علی‌رغم افزایش تلاش‌های دموکرات‌های کنگره آمریکا برای استیضاح ترامپ، وی هم‌اکنون از رأی ۴۴ درصدی مردم این کشور برخوردار است.

«جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا و نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ۲۰۲۰، با ۴۱ درصد بعد از ترامپ قرار دارد. رتبه‌های بعدی نامزدهای حزب دموکرات در این نظرسنجی به سناتور «برنی سندرز» با ۳۹ درصد، سناتور «الیزابت وارن» با ۳۷ درصد، و «پیت بوته‌جج» با ۳۳ درصد اختصاص دارد.

بر این اساس، پیمایش دانشگاه مذکور از تاریخ دهم تا چهاردهم دسامبر، با حجم نمونه ۱۰۰۰ آمریکایی و حاشیه خطای سه درصد انجام شده است.

نکته مهمی که آکسیوس درباره این نظرسنجی می‌نویسد، این است که در فاصله یک سال باقی‌مانده تا برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، هیچکدام از نظرسنجی‌هایی که انجام می‌شوند مؤلفه قابل اعتمادی درباره اینکه چه کسی رئیس‌جمهور خواهد شد، نیست.

این نظرسنجی در حالی انجام شده که تنها دو ماه تا آغاز رسمی رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها و شروع رأی‌گیری در دو ایالت کلیدی «آیووا» و «نیو همپشایر» باقی مانده است. روز پنجشنبه قرار است هفت نامزد پیشتاز حزب دموکرات در لس‌آنجلس در آخرین مناظره سال جاری میلادی شرکت کنند.

روز گذشته نیز دانشگاه «کوینیپیاک» نتایج نظرسنجی خود را منتشر کرد که بر اساس آن بایدن باز هم در جمع نامزدهای دموکرات پیشتاز بود اما ترامپ با ۴۳ درصد آراء عمومی، جلوتر از وی قرار داشت.

23311

کد خبر 1332493

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =