چرا دمشق با طرح های اردوغان مخالف است؟/ وزارت خارجه توضیح داد

ایسنا نوشت: وزارت خارجه سوریه بار دیگر بر مخالفت قاطع خود با ایجاد منطقه به اصطلاح "امن" توسط ترکیه در خاک سوریه تاکید کرد.

به گزارش المیادین، یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد که این کشور با سیاست ها  و طرح‌های رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه برای ایجاد منطقه امن مخالف است و از سازمان ملل می‌خواهد موضعی قاطع برای توقف این دست سیاست‌ها اتخاذ کند.

این مقام سوری همچنین گفت که اردوغان تلاش می‌کند حمایت بین‌المللی از طرح‌های غیرقانونی و دستور کارهای "خبیثانه‌اش" در اراضی سوریه را جلب کند.


به گفته این مقام وزارت خارجه سوریه اردوغان دنبال غارت منابع نفت سوریه و استفاده از آن برای تامین مالی طرح‌هایی است که هدف واقعی آن اشغال سوریه و تجاوز است.

این مقام سوری خاطر نشان کرد سیاست درهای باز که اردوغان در اظهاراتش در همایش بین المللی آوارگان به آن اشاره کرد چیزی جز سیاست درهای گردان نیست که اردوغان از آن برای برای وارد کردن هزاران تروریست خارجی به سوریه و تحویل سلاح و مایحتاج به آنان استفاده می‌کند.

وزارت خارجه سوریه از سازمان ملل و کمیساریای عالی آوارگان خواست تا موضعی واضح در قبال طرح‌ها و سیاست‌های ترکیه که نقض آشکار اصول و قوانین منشور سازمان ملل است اتخاذ کنند.

23311

کد خبر 1333105

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =