آغاز عملیات ارتش سوریه در جنوب ادلب؛ یک شهرک آزاد شد

فارس نوشت: نیروهای ارتش سوریه از شامگاه پنجشنبه عملیات خود را در جنوب استان ادلب آغاز کردند و نیمه شب گذشته موفق شدند بر شهرک ام جلال مسلط شوند.

ارتش سوریه شامگاه پنجشنبه (روز گذشته) پس از بمباران هوایی گسترده مواضع تروریست‌ها، عملیات خود را در محور جنوبی استان ادلب (شمال غرب سوریه) آغاز کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که نیروهای ارتش سوریه با آغاز عملیات، پیشروی خود را به سمت مواضع عناصر تروریستی «جبهه النصره» و «اجناد القوقاز» شروع کردند.

این عملیات زمینی، با پشتیبانی عملیات هوایی روسیه و سوریه آغاز شد. البته جنگنده‌های سوری و روس از سه روز پیش، آتش تهیه به روی مواضع تروریست‌ها و مسیرهای امدادرسانی آنان می‌ریختند.

خبرنگار اسپوتنیک که در ادلب حضور دارد، به نقل از یک منبع میدانی گزارش داد که عملیات هوایی مقدماتی که از چند روز گذشته آغاز شده، به اهداف خود دست یافته است؛ به گونه‌ای که مسیرهای امدادرسانی تروریست‌ها و مراکز ثقل حضور آنان در جنوب و جنوب شرق ادلب، هدف قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه عملیات زمینی ارتش سوریه برای آزمودن «خط مقدم دفاعی تروریستها» آغاز شده است، تصریح کرد، بیشتر درگیریها در جنوب ادلب با عناصر النصره و اجناد القوقاز بوده است.

ارتش سوریه تا نیمه شب گذشته به عملیات خود ادامه داد و موفق شد شهر «ام جلال» را در جنوب شرق ادلب آزاد کند.

موقعیت ام جلال در جنوب ادلب


 

یک منبع میدانی دیگر نیز تأکید کرد که ام جلال، مهمترین خط مقدم دفاعی عناصر اجناد القوقاز در جنوب شرق ادلب به ویژه معره النعمان است که ارتش سوریه آن را آزاد کرد.

این در حالی است که منابع خبری از چند روز پیش از عملیات قریب‌الوقوع ارتش سوریه در ادلب خبر می‌دادند. البته مسئولان سوری بارها تأکید کردند که این استان را از تروریست‌ها پس خواهند گرفت.


 

23311

کد خبر 1333129

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =