۰ نفر
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱
دعواهای خانوادگی را کنار بگذاریم

امسال سال انتخابات است، انتخاباتی که بدون شک تنها پیام داخلی نخواهد داشت و در شرایطی که ایران زیر فشارهای سخت دشمنان قرار دارد، می تواند پیام های مهمی را به خارج از کشور ارسال کند. 

در این میان بحث مشارکت مردم در انتخابات پیش رو بیش از گذشته اهمیت پیدا می کند. براین اعتقادم که مردم ایران نسبت به انقلاب و نظام تعهد داشته و وفادار هستند، از همین رو احتمالاتی که درباره‌ مشارکت پایین مردم در انتخابات مجلس یازدهم گفته‌ می‌شود، محقق نمی‌شود و مردم با همان شوری که در انتخابات سال‌های پیش داشتند بازهم پای صندوق‌های رای خواهند آمد.

البته کاستی‌ها و مشکلاتی در کشور وجود دارد و مردم هم مطالبات خود را مطرح می‌کنند و مسئولان هم باید پاسخگو باشند، اما در اصل حمایت از نظام و انقلاب تردیدی ندارند و پای آن ایستاده اند. با توجه به صف کشیدن دشمنان در مقابل ایران، مردم فهیم و آگاه، قطعا حساسیت شرایط فعلی را درک کرده و مشارکت جدی در انتخابات خواهند داشت.

متاسفانه برخی رفتارها در فضای سیاسی می تواند باعث دلسردی مردم شود، از یک سمت موضوع استیضاح وزرا مطرح می‌شود و از طرفی دیگر پیشنهاد استعفای رئیس جمهور را می‌دهند. اگر در این مقطع و برهه حساس، دچار اختلافات داخلی شویم، نه تنها فضا را برای غارتگران باز خواهیم کرد بلکه مردم را هم دچار شک و تردید می کنیم. زمانه فعلی زمانه ای است که باید دعواهای خانوادگی را کنار گذاشت و پای نظام محکم و استوار ایستاد.

دشمن روز به روز در حال ضعیف‌تر شدن است و در مقابل ملت ایران در برابر دشمنان قوی‌تر شده است، باید همین مسیر را طی کرد.

معتقدم مجلس یازدهم ترکیبی از همه جریانات سیاسی خواهد بود و از برکات حضور حداکثری مردم در انتخابات، این انتخابات هم پیام  قاطعی از وحدت و همبستگی داخلی را به بیرون از کشور مخابره خواهد کرد.

* عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز و نماینده سابق مجلس

۲۷۲۱۵

کد خبر 1333290

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =