پنتاگون درباره ۸۵۰ دانشجوی عربستانی تحقیق می کند

ایسنا نوشت: مقام‌های آمریکایی اعلام کردند پنتاگون در پی تحقیق درباره پیشینه نظامیان عربستانی تحت آموزش در آمریکا به هیچ موردی از وجود تهدید فوری در بین آنها دست نیافته‌ است.

مسئولان وزارت دفاع آمریکا اعلام کردند در دو هفته گذشته دست به یک بازنگری امنیتی در پیشینه نظامیان عربستانی تحت آموزش در آمریکا زده‌اند.

گری رید، یک مقام ارشد اطلاعاتی آمریکا گفت مقامات هویت حدود ۸۵۰ دانشجوی افسری عربستانی که در حال حاضر در پایگاه‌های آمریکا هستند و همچنین فعالیت‌های قبلی آنها در شبکه‌های اجتماعی را بررسی کرده‌اند.

وی گفت: می‌توانم بگویم ما هیچ اطلاعاتی حاکی از وجود "سناریوی تهدید فوری" به دست نیاورده‌ایم.

در حال حاضر ۵۰۰۰ نظامی خارجی در آمریکا آموزش میبینند که از این تعداد ۸۵۰ عربستانی در یگان‌های مختلف هستند و ۳۵۰ دانشجوی افسری عربستانی در یگان نیروهای دریایی آموزش میبینند.

این بررسی بعد از آن صورت گرفت که محمد الشمرانی، یک دانشجوی افسری در پایگاه پنساکولای فلوریدا در تاریخ ۶ دسامبر به سمت همقطاران خود تیراندازی کرد که طی آن سه نفر کشته و هشت تن نیز زخمی شدند.

به گفته گری رید، پنتاگون در حال پیشبرد یک برنامه خود به منظور اعمال سختگیری بیشتر در بررسی سوابق تمامی دانشجویان افسری خارجی تحت آموزش در آمریکا است.

به گفته یک مقام ارشد دفاعی آمریکا که نامش را فاش نکرد، این بررسی ها به هیچ مورد تهدید آمیزی در میان دانشجویان عربستانی برنخورده است.

او اظهار کرد، انتظار می رود یک واحد ضربت پنتاگون که وظیفه بازبینی در روند بررسی سوابق دانشجویان افسری خارجی در آمریکا را بر عهده دارد، توصیه به بررسی دائمی پایگاه های داده دولتی و تجاری و بررسی پستهای منتشر شده از سوی این دانشجویان در شبکه های اجتماعی کرده است.

2323
کد خبر 1333298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =