عامل تیراندازی در مسکو شناسایی شد/ مهاجم، نگهبان سابق سفارت کشور عربی

ایسنا نوشت: تحقیقات پیرامون تیراندازی در نزدیکی ساختمان سازمان امنیت فدرال روسیه و انگیزه و هویت عامل این تیراندازی ادامه دارد.

روز پنجشنبه مردی در نزدیکی این ساختمان به سوی ماموران آتش گشود و یک مامور امنیتی را کشت و چند نفر دیگر را زخمی کرد.

سازمان امنیت روسیه گفته است که فرد ضارب از پای درآمده است.این سازمان گفته که معلوم شده مهاجم به تنهایی عمل می‌کرده و وابسته به سازمان یا گروه خاصی نبوده است.

همچنین این سازمان هویت مهاجم را فاش نکرده و در مورد انگیزه احتمالی او هم توضیحی نداده است.

این درحالی است که برخی رسانه‌های محلی نامی را ذکر کرده و گفته‌اند که این فرد از ساکنان مسکو بوده است اما این اطلاعات تایید نشده است.

به گزارش بی بی سی همچنین برخی رسانه‌ها عامل تیراندازی روز پنجشنبه در مقابل ساختمان سرویس امنیت فدرال روسیه را فردی علاقه‌مند به سلاح و تسلیحات و نگهبان سابق سفارت امارات متحده عربی در مسکو معرفی کردند.

روز گذشته گزارش شد که در جریان تیراندازی در نزدیکی ساختمان سرویس امنیت فدرال روسیه (اف‌اس‌بی) یکی از کارکنان این سازمان کشته و تعدادی زخمی شده اند. بر اساس بعضی گزارش‌ها این تیراندازی در ورودی ساختمان رخ داد.

پیشتر بعضی رسانه‌های روسیه گزارش داده‌ بودند که سه نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. بعضی گزارش‌ها از حمله سه مرد مسلح و کشته شدن دو نفر از آنها خبر داده بودند اما این گزارش ها تکذیب شد.

وزارت بهداشت روسیه اعلام کرد که دو نفر از ماموران اف‌اس‌بی در این تیراندازی به شدت زخمی شده‌اند.

2323

کد خبر 1333304

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =