آلودگی در شهرهای صنعتی بیشتر می‌شود؛ تداوم سرما و وارونگی هوا

میزان نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم آلودگی هوا تا روز پنج شنبه در تهران خبر داد و گفت: در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و غبار صبحگاهی پیش بینی می‌شود.

امین حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به شرایط جوی کشور طی روزهای آینده گفت: از امروز تا چهارشنبه برای بیشتر مناطق کشور جوی آرام و نسبتا پایدار پیش بینی شده که در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و غبار صبحگاهی پیش بینی می‌شود.
وی ادامه داد: از امروز تا دوشنبه در استان خوزستان به ویژه نواحی مرکزی و جنوبی آن مه غلیظ پدیده غالب خواهد بود این پدیده با شدت کمتر اوایل صبح در استان بوشهر هم رخ خواهد داد.
نقشینه با بیان اینکه دوشنبه، سه شنبه و چهارشنبه با توجه به شکل گیری جریانات جنوبی بر روی سواحل دریای خزر و استان اردبیل افزایش دما خواهیم داشت که در استان اردبیل همراه با وزش بادهای شدید رخ خواهد داد، تصریح کرد: از چهارشنبه سامانه بارشی از سمت شمال غرب وارد کشور می‌شود، ابتدا شمال غرب و سپس غرب ایران را تحت تاثیر قرار خواهد داد و تا پنج شنبه نیمه غربی کشور را فرا می‌گیرد که سبب بارش برف و باران در این مناطق خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه از روز پنج شنبه کاهش دما را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: برای تهران پیش بینی می‌شود که غبار محلی رخ داده و امشب غبار آلود خواهد بود.
نقشینه با بیان اینکه از فردا بر غلظت آلاینده‌های تهران افزوده می‌شود، افزود: بیشنه دما ۱۴ درجه پیش بینی شده و کمینه دما در مهرآباد ۳ درجه پیش بینی شده است.
وی ادامه داد: همدان و شهرکرد با دمای ۱۰ درجه زیر صفر سردترین و بندرعباس با دمای ۲۵ درجه گرم‌ترین مراکز استان بوده اند.
این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه میانگین شاخص آلودگی هوا امروز به ۱۱۳ رسیده و وضعیت هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است، گفت: تا پنج شنبه برای تهران بارندگی پیش بینی نمی‌شود.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1333424

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =