پیامدهای توسعه نامتوازن، کل کشور را در بر می‌گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، گفت: توسعه نامتوازن فقط یک منطقه را تخریب نمی کند بلکه پیامدهای آن کل کشور را در بر می گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، حسین فیروزی در سمینار معرفی ابزارهای تامین مالی بازار سرمایه، اظهار داشت: موضوع تامین مالی صنایع اگر در کشور بسیار مهم است، اهمیت آن برای استان ما که در حاشیه توسعه قرار دارد چندین برابر می شود.

وی خاطرنشان کرد: در استان هایی مانند کردستان که انباشت سرمایه آن از گذشته مناسب نبوده و اقتصاد قوی ندارند، با مشکلات جدی تری مواجه هستند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان با اشاره به اینکه مزیت های اقتصادی کردستان، از معادن تا کشاورزی و گردشگری و مرز، در تامین مالی مورد نیاز خود مشکل دارند، افزود: انباشت سرمایه در کردستان با ظرفیت های اقتصادی آن مناسب نبوده است.

فبروزی تاکید کرد: توسعه نامتوازن فقط یک منطقه را تخریب نمی کند بلکه پیامدهای آن کل کشور را در بر می گیرد که در این خصوص می توان به حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ یا تجمع صنایع در یک منطقه و آلودگی هوا از جمله این پیامدهاست.

وی در این سمینار که با حضور اساتید شرکت تامین سرمایه امید در جمع مدیران و فعالان اقتصادی استان در استانداری برگزار شد، اذعان داشت: امروزه تامین منابع مالی یک علم است و برای تحقق آن باید از متخصصان امر بهره بگیریم.

46

کد خبر 1333433

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =