۰ نفر
۳۰ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰
  طلا امروز چقدر قیمت خورد؟

تسنیم به نقل از رویترز نوشت:قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۱۹ درصد افزایش به ۱۴۸۱ دلار و ۶۴ سنت رسید و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند.

در حالی که در آستانه تعطیلات سال نوی میلادی و در شرایطی که بازارهای مالی به دلیل کاهش نگرانی ها از تنش های تجاری شاهد ارقام بی سابقه ای بوده اند، قیمت طلا روز جمعه نوسان قیمت حدودا 5 دلاری را شاهد بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اوتس طلا در پایان معاملات روز جمعه با 0.19 درصد افزایش به 1481 دلار و 64 سنت رسید و دومین رشد هفتگی متوالی را به ثبت رساند. قیمت طلا در بازار آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با 0.24 درصد کاهش به 1480 دلار و 90 سنت رسید.

باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در موسسه آر جی او گفت: «نگرانی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه بازارهای بورس بیش از اندازه رشد کرده اند. و سرمایه گذاران که برای حفاظت از سرمایه هایشان اقدام به خرید طلا می کنند.»

ارزش سهام در بازارهای بورس جهان روز جمعه به ارقامی بی سابقه رسید، در حالی که ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای عتبر جهانی در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی 6 هفته اخیر قرار گرفت.

پس از آنکه آمارها نشان داد که اقتصاد آمریکا در سه ماهه سوم رشدی نسبی را شاهد بوده، رشد قیمت طلا کمتر شد.

هابرکورن افزود: «ارزش دلار بالا رفته زیرا آمارها نشان می دهد که وضعیت اقتصادی آمریکا خوب است. آمارهای رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا مثبت بوده است.»

آمارهای مثبت اقتصادی اخیر و خوش بینی نسبت به کاهش تنش های تجاری میان آمریکا و چین احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در آینده نزدیک را افزایش داده است.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفته آمریکا و چین فاز نخست توافق تجاری را در اوایل ماه آینده میلادی امضا خواهند کرد.

قیمت طلا  از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون تحت تاثیر جنگ تجاری بیش از 15 درصد رشد داشته است.

۲۲۳۲۲۳
کد خبر 1333473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =