اجرای پویش مردمی (( بدون قیمت نخریم )) در سمنان

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از اجرای پویش مردمی (( بدون قیمت نخریم )) در سطح استان همزمان با سراسر کشور خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، مهدی یحیایی با اعلام این خبر گفت: بمنظور فراهم نمودن شرایط سالم برای انتخاب کالا و خدمات برای مصرف کنندگان ، پویش مردمی بدون قیمت نخریم در استان اجرا می گردد.

وی با بیان اینکه یکی از موثرترین راهکارهای تنظیم بازار برچسب قیمت کالا و خدمات توسط متصدیان واحدهای صنفی می باشد تصریح کرد: هدف از اجرای این پویش مردمی این است که مردم با امتناع از خرید کالا از واحدهای صنفی فاقد درج قیمت از سوء نیت برخی افراد سودجو در انجام تخلف گرانفروشی کالا و خدمات جلوگیری بعمل آید.

معاون نظارت ، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف کنندگان سازمان صمت استان سمنان یادآور شد: براساس فصل هشتم قانون نظام صنفی و قانون تعزیرات حکومتی عدم درج قیمت کالا و خدمات بعنوان تخلف صنفی محسوب می شود که طی دو مرحله طرح نظارتی درج قیمت کالا در سطح واحدهای صنفی اجرا شده است.

مهدی یحیایی خاطرنشان کرد: هم استانی های عزیز می توانند درصورت مشاهده هرگونه تخلف از جمله عدم درج قیمت کالا و خدمات ، موارد را از طریق سامانه 124 ستاد خبری سازمان منعکس تا توسط بازرسان و کارشناسان سازمان مورد رسیدگی قرار گیرد.

46

کد خبر 1333554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =