۴۶۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق در دامغان کشف شد

علی اکبر عباسی راد رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان گفت: ۴۶۰ کیلوگرم چوب تاغ قاچاق از یک خودروی نیسان در یکی از روستاهای جنوبی این شهرستان کشف شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان علی اکبر عباسی راد افزود: ماموران نیروی انتظامی و یگان حفاظت منابع طبیعی بخش امیرآباد هنگام گشت زنی به یک دستگاه خودروی نیسان مشکوک شده و پس از بررسی ، چوب تاغ که از روستای معصوم‌آباد بارگیری شده بود ، کشف کردند.

وی به دستگیری سه نفر هم اشاره کرد و گفت: خودروی نیسان توقیف و عوامل قطع و حمل چوب‌های قاچاق به مرجع قضایی معرفی شدند. عباسی راد دلیل قاچاق چوب تاغ را قیمت بالای آن ذکر کرده و اضافه نمود : ارزش ریالی محموله کشف شده بیش از ۱۶۵ میلیون ریال برآورد شد.

 وی افزود: فرد قطع کننده چوب تاغ هم  به پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان خاطر نشان کرد: امسال در چهار مرحله  بیش از پنج تن چوب تاغ در دامغان کشف شده است.

علی اکبر عباسی راد عنوان کرد: پارسال ۹ هزار و ۳۲۵کیلوگرم چوب و ذغال قاچاق تاغ  به ارزش ۱۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از ۱۲ خودرو در دامغان کشف و ضبط شد. درختچه تاغ به علت مقاومت بالا به کم آبی و شرایط سخت محیطی ارزش فراوانی در تثبیت خاک، جلوگیری از فرسایش باد و ایجاد گردو غبار دارد و در تولید علوفه و نفوذ آب به اعماق زمین نیز تاثیر فراوانی دارد.

46

کد خبر 1333557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =